Księgowość

Czy można odzyskać swoje pieniądze? Odpowiedź jest prosta – tak!

Zastanawiasz się jak odzyskać pieniądze, które zostały zabezpieczone majątkowo? Odzyskiwanie tych pieniędzy może być skomplikowanym procesem, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak go przeprowadzić w sposób prawidłowy. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak odzyskać pieniądze z zabezpieczenia majątkowego. Poruszymy tematy takie jak: kiedy można odzyskać swoje pieniądze, jak przygotować się do odzyskiwania …

Czy można odzyskać swoje pieniądze? Odpowiedź jest prosta – tak! Read More »

Księgowość w małej firmie

Każdy przedsiębiorca nawet ten określany mianem małego przedsiębiorcy, który prowadzi jednoosobową działalność o niskich obrotach, jest zobowiązany do rozliczania się z urzędem skarbowym.

Poprawność dokumentów sprzedażowych

Prowadzenie księgowości w dużych firmach nie jest zadaniem łatwym. Dlatego często zdarza się, że w dużych przedsiębiorstwach zatrudnianych jest kilka osób odpowiedzialnych za wystawianie dokumentów sprzedażowych, oraz księgowanie dokumentów zakupowych. Jednak błędny mogą zdarzyć się zawsze.

Jak sprzedać monety okolicznościowe?

Numizmatyka Warszawa stała się dla wielu osób sposobem na zarobienie sporej ilości gotówki. Ważne jest jednak to, aby posiadać specjalistyczną wiedzę z tego zakresu oraz niezbędne doświadczenie. W dzisiejszych czasach monety Warszawa można sprzedać zarówno osobiście, jak i internetowo. Pod uwagę warto jest wziąć skup CoinArt, który mieści się w stolicy, jednak prowadzi również działalność …

Jak sprzedać monety okolicznościowe? Read More »

Co można załatwić w kancelarii notarialnej?

Znalezienie dobrej kancelarii notarialnej to nie problem – każdy notariusz to specjalista pracujący w branży związanej z zawodami zaufania publicznego, który swoją pracę prowadzi w oparciu o przepisy prawa i konkretne regulacje. Kancelaria notarialna to miejsce, w którym można skorzystać z wielu profesjonalnych usług.

Elastyczność i nowoczesność

Skorzystanie z usług biura rachunkowego to najlepsza inwestycja, jaką może podjąć każdy, kto prowadzi własną działalność. Sztab doświadczonych osób zajmie się wszystkimi sprawami finansowymi i rozliczeniowymi, odciążając przedsiębiorców.

Jaki powinien być notariusz?

Osoby, które planują skorzystać z usług notarialnych powinny pamiętać, aby nie podejmować decyzji o współpracy zbyt pochopnie. W dzisiejszych czasach wybór fachowców jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniej kancelarii notarialnej nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Warto jest sprawdzić kilka kluczowych kwestii, które wpływają na jakość świadczonych usług.

Proces due diligence

Każde przedsiębiorstwo przygotowując się do ważnego kroku inwestycyjnego takiego jak przejęcie czy też fuzja, powinno dokonać dokładnej analizy swojej struktury. Ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz sprawdzenie potencjału oraz ryzyka inwestycji.

Mała działalność gospodarcza – czy warto prowadzić własną księgowość?

Na dzisiejszym, dość trudnym rynku pracy wiele osób próbuje się odnaleźć zakładając własną, najczęściej jednoosobową działalność gospodarczą. Jednym z jej najtrudniejszych aspektów jest poprawne i zgodne z przepisami prowadzenie księgowości. Czy warto zajmować się tym samemu? A może powierzyć prowadzenie księgowości profesjonalistom?

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem współpracy z biurem rachunkowym?

Zakładając działalność gospodarczą trzeba się przygotować na konieczność rozpoczęcia współpracy z biurem rachunkowym. Nawet, jeśli w początkowej fazie prowadzenia działalności firma księgowa nie będzie konieczna, rozwój firmy wymusi konieczność korzystania z wykwalifikowanego biura rachunkowego. O co pytać, by mieć cały obraz przyszłej współpracy?