Usługi

Co jest potrzebne do wystawienia faktury VAT?

Wystawianie faktury VAT to jedna z podstawowych czynności, jakie trzeba wykonywać podczas prowadzenia własnej działalności. To oznacza, że każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, jak prawidłowo wystawić fakturę albo też powinien wiedzieć, gdzie wiedzy na ten temat szukać. Co jest niezbędne do wystawienia faktury? Co trzeba przygotować?

Druk sublimacyjny na tkaninach – co to?

Czym jest druk sublimacyjny na tkaninach i jakie ma zastosowanie? Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie oraz jak przebiega taki proces? Jeżeli jesteś ciekawy, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

W jaki sposób poradzić sobie w razie wypadku we Włoszech?

Wypadki samochodowe zdarzające się poza Polską należą do maksymalnie nieprzyjemnych sytuacji. Nie dość, że prawdopodobnie dochodzi do strat na zdrowiu i mieniu, to jeszcze pojawiają się problemy takie jak nieznajomość prawa i bariera językowa. Co należy zrobić, jeśli do wypadku dochodzi we Włoszech?

Praca lekarzy

Praca lekarzy z pewnością jest bardzo trudna. Wiąże się z wzięciem odpowiedzialności za ludzkie życie. Nierzadko lekarze przystępują do pracy zmęczeni, biorą kilka dyżurów, jeden po drugim. Lekarze to grupa zawodowa, która często protestuje i występuje o podwyżki.

Darmowy czy płatny program do wystawiania faktur – który wybrać?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z pamiętaniem o wielu obowiązkach. Przede wszystkim należy rozliczać się z ZUS-em i Urzędem Skarbowym, a także rzetelnie prowadzić księgowość. Coraz więcej osób decyduje się na księgowość online, która znacznie ułatwia codzienne prowadzenie firmy.

Druk sublimacyjny

Nadruki na koszulkach od dawna stanowią skuteczną formę reklamy. Często widzimy ubrania z logo firmy bądź z innym nadrukiem, który kojarzy się z jakąś działalnością. Druk sublimacyjny na tkaninach od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jak upewnić się, że towar zostanie dobrze konfekcjonowany?

Konfekcjonowanie towarów cieszy się rosnącą popularnością. Jest to usługa, która zdecydowanie usprawnia proces wprowadzenia produktu do obrotu. Polega ona na przepakowywaniu towarów, dzieleniu ich na porcje, łączeniu w zestawy oraz oklejaniu ich prawidłowymi etykietami i pakowaniu w docelowe opakowania. Jest dość skomplikowana i złożona. Stąd też pojawia się wiele obaw związanych z tym, czy będzie …

Jak upewnić się, że towar zostanie dobrze konfekcjonowany? Read More »

Umorzenie długów

Osoby fizyczne mogą starać się o sądowe umorzenie swoich długów. Taką możliwość daje prawo upadłości konsumenckiej i jeżeli posiadamy długi, to warto się tym tematem zainteresować.

Pojemniki jednorazowe. Przydatne w wielu sytuacjach

Naczynia jednorazowe i pojemniki jednorazowe najczęściej kojarzą się z małą gastronomią. W takich miejscach mogą służyć do podawania dań na miejscu i pakowania ich klientom, którzy kupują na wynos. Naczynia i pojemniki jednorazowe świetnie sprawdzają się jednak też w domu. Mogą przydać się na domowych imprezach i nie tylko.

Oddłużanie, czyli ratunek w spirali długów

Badania rynkowe jasno wykazują, że większość społeczeństwa posiada różnego rodzaju zobowiązania – pożyczki, kredyty oraz pomoc zaciągniętą w różnego rodzaju instytucjach pozabankowych. Czasem bywa tak, że spłata bieżących zobowiązań staje się niemożliwa bądź też bardzo trudna. W takiej sytuacji dłużnik bardzo często wpada w tak zwaną spiralę zadłużenia..