Prowadzenie strony na Facebooku – o czym należy pamiętać?

Mogłoby się wydawać, że nie ma niż prostszego niż prowadzenie strony na Facebooku. Portal jest znany praktycznie każdej osobie, która korzysta z internetu, więc rzadko występują problemy techniczne. Panel jest bardzo intuicyjny i prosty. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach, by posty ze strony na Facebooku miały dobre zasięgi i odbiór. Prowadzenie fanpage oferta to coraz częstsza kategoria ogłoszeń w sprawie pracy, gdyż coraz więcej firm i osób publicznych potrzebuje strony na tym portalu. Prowadzenie fanpage na Facebooku – co należy mieć na uwadze?

Poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna

Podstawową kwestią jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna. Zdecydowanie łatwiej czyta się posty napisane dobrze. Nie chcemy też, by ludzie kpili z naszej strony. Niepoprawność ortograficzna nie jest cechą, z którą chcemy, by ludzie kojarzyli nasz fanpage. Prowadzenie fanpage oferta powinna zawierać wymóg lekkiego pióra i znajomości zasad poprawnego pisania tekstów.

Regularność postów

Prowadzenie strony na Facebooku powinno opierać się na regularności. Osoba, która to robi, powinna dodawać posty w stałych porach np. 3 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki o 15:00. Jeśli nie będzie mieć wtedy dostępu do komputera, post może zaplanować z wyprzedzeniem – doda się on wtedy automatycznie. Wyjątkiem mogą być sytuacje nagłe np. ogłoszenia z ostatniej chwili.

Fanpage, na którym posty dodawane są nieregularnie i zbyt rzadko (np. w poniedziałek, następny w środę za tydzień, a kolejny za miesiąc) nie ma żadnych szans na dobre zasięgi i nowych odbiorców. Zbyt częste posty również mogą zniechęcić, bo ludzie nie chcą mieć na swojej tablicy (strona główna na Facebooku) zbyt dużo postów.

Komentarze i wiadomości odbiorców

Prowadzenie fanpage na facebooku to też odpowiadanie na komentarze i wiadomości ludzi. Warto pamiętać o zasadach kultury osobistej. Nie można dawać ponieść się emocjom, odpisywać na szybko, bo to może być wykorzystane przeciwko nam. Komentarzy nie powinno się jednak ignorować, bo odbiorca musi czuć się chciany i wysłuchany. Udzielając merytorycznych, kulturalnych wypowiedzi i przepraszając za ewentualne niedociągnięcia zyskamy sympatię. Będzie to też korzystne dla wizerunku marki, której stronę prowadzimy.