Szkolenie BHP po angielsku – kto i kiedy z nich korzysta?

Szkolenia BHP są obecnie obowiązkowe dla każdego pracownika. Każdy więc, bez wyjątku musi wziąć w nim udział minimum raz roku. Dzięki nim można uaktualnić swoją wiedzę na temat przepisów, zasad obowiązujących na danym stanowisku oraz wielu innych, istotnych kwestii, które dotyczą danego zakładu pracy.

Dlaczego organizowane są szkolenia po angielsku?

Urzędy, korporacje, duże zakłady pracy coraz chętniej i częściej zatrudniają obcokrajowców, którzy nawet postanawiają zostać w Polsce na dłużej. Dlatego też, muszą być oni dobrze poinformowani o zasadach panujących w danej firmie oraz o tym, jak się zachować w chwili np. zagrożenia. Zdarza się bowiem tak, iż w pracy występują pożary, kradzieże, włamania, zalania itp. By przeciwdziałać tego typu zdarzeniom oraz by zapewnić właściwe zachowanie pracowników w tych sytuacjach – trzeba ich w tym zakresie dobrze wyszkolić.

Jak wygląda taki kurs BHP po angielsku?

Kurs BHP po angielsku wygląda zupełnie tak samo jak jego wersja w języku polskim. Jeżeli szkoleniowiec przyjeżdża do danego biura i ma za zadanie nauczyć pracowników postępowania w ich miejscu pracy – robi to dokładnie tak samo, tylko w języku angielskim. Przedstawia zasady pracy, obowiązki pracownika względem pracodawcy, obowiązki pracownika względem jego współtowarzyszy oraz zasady, których powinien przestrzegać pracodawca do swoich pracowników. Jest to bardzo ważne, by osoba, która nie mówi dobrze po polsku doskonale wiedziała, ile urlopu mu przysługuje, jak powinno wyglądać poinformowanie pracodawcy o wzięciu L4 czy też, kiedy należy zgłosić urlop pracodawcy.

Gdzie się udać po takie szkolenie BHP po angielsku?

Najlepiej zatrudnić profesjonalistów, czyli osoby, które organizują szkolenie bhp po angielsku dla każdej grupy zawodowej. Posiadają oni odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, a także na bieżąco są z przepisami i zasadami, które obowiązują w danych firmach. W każdym dużym mieście można bez problemu znaleźć firmę, która tego typu szkolenia organizuje i to w dobrej cenie. W związku z tym, iż trwa ono kilka godzin – nie trzeba dezorganizować pracy pracownikom, gdyż szkoleniowiec przyjeżdża do nich i to w ich miejscu pracy udziela im instruktażu. Warto z takiej opcji zdecydowanie skorzystać, tym bardziej, że takie szkolenia są obowiązkowe dla każdego minimum raz w roku. Dodatkowo, właściciele firm mogą nawiązać dłuższą współpracę z firmami szkoleniowymi, by te przyjeżdżały do nich regularnie na instruktaż.