Windykacja należności we Włoszech

Zaległe faktury oraz zwłoki w płatnościach są coraz większym problemem. Wiele firm chroniąc się przed utratą płynności finansowej, zwleka z wypłaceniem należności tak długo, jak to jest możliwe. Proceder ten narasta zawsze wraz z niepewnościami, jakie pojawiają się w gospodarce oraz na rynkach finansowych. Dotyczy to właściwie każdego kraju.

Windykacja należności we Włoszech

Firmy są współcześnie zdecydowanie bardziej powiązane międzynarodowymi zależnościami niż kiedykolwiek. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli występują niepokoje gospodarcze o zasięgu większym niż jeden kraj, wówczas możemy mieć problem z wyegzekwowaniem dla nas zapłaty. Niestety nie jest dla każdego łatwą sprawą międzynarodowa windykacja Włochy są krajem, który notuje dość dużą zapaść gospodarczą i wiele Polskich firm, w związku z tym, miewa problemy z płatnościami.

Windykacja należności we Włoszech nie jest jednak niemożliwa. W pierwszej kolejności powinniśmy wystosować do naszego klienta bądź kontrahenta pismo z wezwaniem do zapłaty. Jeśli na takie wezwanie włoska strona nie odpowiada, powinniśmy podjąć wszelkie możliwe środki, jakie daje nam windykacja włochy i włoskie prawo może jednak różnić się od naszego. Co w takiej sytuacji zrobić?

Windykacja należności we Włoszech z pomocą firm zewnętrznych

Jeżeli nie możemy skłonić włoskiej firmy do zapłacenia należnych nam pieniędzy, wówczas najlepiej jest od razu zgłosić się do firmy, która oferuje pomoc w takich konkretnie sprawach. Oznacza to oczywiście, że koszta windykacji długów we Włoszech będą raczej wyższe niż w Polsce, ale bardziej opłaci nam się taka opcja, niż liczenie na to, że samodzielnie załatwimy sprawę.

Firmy specjalizujące się w ściąganiu długów z zagranicy, w tym i z Włoch dzielą się na dwie główne grupy. Do pierwszej zaliczamy firmy typowo windykacyjne. Drugą grupę stanowią kancelarie adwokackie. Koszta windykacji długów we Włoszech są większe głównie z tego powodu, że wymagają one ścisłej współpracy z włoskimi firmami lub adwokatami. Koszty pracy tych podmiotów są oczywiście wyższe niż równorzędnych firm polskich. Jest to jednak najbardziej skuteczna metoda na odzyskanie długów z Włoch. W niepewnych czasach każdy napływ gotówki do naszej firmy jest niezbędny, więc dobrze z usług takiej firmy skorzystać.