Prawo

Czy stała obsługa prawna firmy jest opłacalna?

Wiele przedsiębiorstw chce oszczędzać na kosztach, jednak w niektórych przypadkach najlepszym wyborem może okazać się wydanie niewielkiej sumy na profesjonalną obsługę prawną. Stała obsługa prawna firmy może być niezbędna do przetrwania na rynku, a jej koszty mogą być znacznie niższe niż w przypadku korzystania z usług prawnych na zasadzie zlecenia. Ale ile to wszystko kosztuje?

Prawnik dla firmy

Każda firma powinna pomyśleć o zatrudnieniu prawnika, który będzie odpowiedzialny za obsługę prawną przedsiębiorstwa. Dzięki temu przedsiębiorca może uniknąć wielu nieprzyjemności i podwoić zysk firmy.

Spółka z o. o. – szansa na rozwój firmy

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest dużym wyzwaniem. Firma, która ma stabilną pozycję może zostać przekształcona w spółkę z o. o. Kiedy warto skorzystać z takiej propozycji i dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Wypadek we Włoszech

Jeżeli ulegliśmy wypadkowi komunikacyjnemu we Włoszech, to możemy starać się o odszkodowanie. Czasami z powodu naszej niewiedzy nie dostajemy zadośćuczynienia bądź dostajemy niższe odszkodowanie. Jeśli często jeździmy samochodem po włoskich drogach, to warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Czym jest taksa notarialna i ile wynosi?

W kancelarii notariusza przeprowadza się różne czynności – zapisanie testamentu notarialnego, sporządzanie aktów notarialnych czy stwierdzenie nabycia spadku. Za świadczone usługi notariusz pobiera opłatę – taksę notarialną. Na jaki wydatek należy się przygotować?

Dlaczego włoskie firmy nie płacą pieniędzy?

W dobie wolności gospodarczej współpraca z włoskimi firmami nie jest żadnym problemem. Niestety często zdarza się, że firmy te nie spłacają swoich zobowiązań względem – często polskich – kontrahentów. Co to oznacza w praktyce? Czy zawsze musi się to wiązać ze złą wolą?

Czy windykacja należności we Włoszech jest skuteczna?

Z uwagi na obecność w Unii Europejskiej oraz strefie Schengen, coraz częściej polscy przedsiębiorcy prowadzą działalność, w której współpracują z zagranicznymi podmiotami. Jednym z państw, do których bardzo często skierowane są polskie usługi i towary, są Włochy. Niekiedy jednak zdarza się sytuacja, w której włoski kontrahent uchyla się od spłaty zobowiązania. Co zrobić w takim …

Czy windykacja należności we Włoszech jest skuteczna? Read More »

Upadłość konsumencka – porady

Z nastaniem 2020 r. i ogólnoświatowej pandemii, popłoch pośród posiadaczy działalności gospodarczej stał się powszechny. Czy uda się utrzymać własny interes i czy można liczyć na wyjście z dołka?

Prawo upadłościowe – kancelaria dla firm i osób prywatnych

Upadłość ogłosić może zarówno wielkie przedsiębiorstwo, osoba prowadząca działalność gospodarczą, jak również zwykły człowiek. W ostatnim przypadku mamy do czynienia z tzw. upadłością konsumencką. Laikom prawo upadłościowe kancelaria musi oczywiście odpowiednio wytłumaczyć, aby byli świadomi wszystkich możliwości oraz ewentualnych zagrożeń, do których zalicza się nawet odpowiedzialność karna.