Transport towarów w małych przestrzeniach magazynowych

Transport towarów w niewielkich przestrzeniach magazynowych, zwłaszcza jeżeli ich ilość jest z byt mała, żeby warto było do tego celu używać tak zwanego paleciaka, a jednocześnie zbyt duża na przenoszenie ręczne może być problematyczny. Ta kwestia jest istotna na przykład w magazynach dużych firm wysyłkowych, na których pracuje wielu, ciągle poruszających się pracowników, a przestrzeń nie jest wystarczająca, aby można było swobodnie poruszać się z dużym wózkiem. W takich sytuacjach najlepsze okazują się niewielkie wózki typu dolly.

Co to jest wózek transportowy dolly i do czego się go używa?

Wózek typu dolly to wózek o niewielkich wymiarach. Wózki takie najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych, aluminium, albo stali. Charakteryzują się niewielką wagą i małą ilością miejsca, jakie zajmują. Są więc bardzo praktyczne i mogą być wygodnie używane praktycznie wszędzie – nawet w najwęższych przejściach, najbardziej zatłoczonych hal magazynowych.

Rozmiary standardowego wózka dolly nie przekraczają kilkudziesięciu centymetrów długości. Ich siła nie polega więc na pakowności, ale na praktyczności użycia. Na wózku może być umieszczony plastikowy kontener z towarem, albo kilka takich kontenerów postawionych na sobie. Mimo niewielkich rozmiarów takie wózki cechują się zazwyczaj bardzo mocną konstrukcją, dzięki czemu można na nich umieścić wiele pojemników jeden na drugim. Wózki świetnie nadają się również do przewożenia pojedynczych, lub ustawionych na sobie pudeł kartonowych.

Zalety wózków dolly

Wózki tego rodzaju charakteryzują się przede wszystkim dużymi możliwościami transportowymi, w porównaniu z niewielkimi rozmiarami. Ich zaletą jest to, że są bardzo zwrotne i poręczne. Dzięki czemu mogą zmieścić się w niemal każdej przestrzeni. Z tego rodzaju wózkiem pracownicy mogą spokojnie przemieszczać się windą, pomiędzy poziomami hali magazynowej.

Gdzie sprawdzą się wózki transportowe tego rodzaju?

Wózki transportowe dolly świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wymagany jest transport niewielkiej i średniej ilości towarów, a przestrzeń nie pozwala na poruszanie się dużymi wózkami z paletą, albo jest to po prostu nieergonomiczne. Wózki znajdują zastosowanie w magazynach firm wysyłkowych, oferujących takie towary jak na przykład: książki, zabawki, części samochodowe, obrania i wiele innych.

Wózki transportowe… na Słowacji!

Wózek transportowy jest rodzajem środka transportu wewnętrznego o ograniczonym zasięgu. Służy do transportu ładunków. Wózki transportowe na Słowacji, jak w każdym innym kraju są bardzo często wykorzystywane w zakładach przemysłowych. Wózki transportowe na Słowacji występują w wielu wariantach, stąd też istnieje wiele różnych kryteriów podziału. Systematyka wózków transportowych zależy od cech konstrukcyjnych oraz użytkowych.

Prepravný vozík jest często wykorzystywanym sposobem transportu bliskiego, ponieważ umożliwia szybki transport pomiędzy częściami hali produkcyjnej lub magazynu oraz jest to łatwe w obsłudze narzędzie. Słowackie firmy często sięgają po polskie produkty, ponieważ charakteryzują się wysoką jakością oraz przystępną ceną, a dodatkowo czas ich dostawy nie jest tak długi jak w przypadku zakupu w bardziej oddalonych krajach.