Produkcja opakowań plastikowych

Każdego dnia miliony pojemników z tworzyw sztucznych jest przewożonych z miejsca na miejsce na terenie całego globu. Transportowane są najróżniejsze produkty: nabiał, woda, środki chemiczne, leki, mięso, produkty mrożone, owoce i warzywa, części samochodowe. Do ich transportu i przechowywania niezbędne są pojemniki, skrzynie, palety o różnych wielkościach, które spełniają szereg restrykcyjnych przepisów. Produkcja opakowań plastikowych przeżywa dziś prawdziwy renesans.

Zastosowanie pojemników tworzywowych

Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych obsługuje dziś niemal każdą branżę. Możliwości technologiczne i produkcyjne sprawiają, że istnieje obecnie możliwość wytworzenia materiału o każdych parametrach. Szczególnie restrykcyjne przepisy dotyczą branży spożywczej, gdzie mamy do czynienia z kontaktem z żywnością. Pojemniki plastikowe przemysłowe i skrzynie do przewożenia i przechowywania nabiału, mięsa czy ryb muszą posiadać stosowne certyfikaty, a cały proces produkcyjny musi podlegać restrykcyjnej kontroli. Nieco mniejsze wymogi w zakresie opakowań dotyczą przemysłu motoryzacyjnego czy chemicznego, choć i tutaj trzeba spełnić szereg norm, aby móc eksportować i importować części samochodowe czy surowce.

Główne zalety pojemników

Produkcja opakowań plastikowych jest ponadto dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw o różnych profilach działalności: sklepów spożywczych, sportowych, odzieżowych, firm realizujących wysyłki czy działających w branży e-commerce. W ofercie znaleźć można pojemniki magazynowe i transportowe, takie jak: opakowania typu KLT, trwałe opakowania sztaplowane, pojemniki typu Euro, pojemniki składane, sztaplowalne, skrzyniopalety. Różnorodność oferty na rynku opakowań plastikowych sprawia, że każdy bez trudu znajdzie tutaj rozwiązanie dla własnego biznesu. Pojemniki plastikowe przemysłowe zwiększają komfort robienia zakupów oraz ilość dostępnych produktów na półkach. Dzięki nim obsługa sklepów sprawnie przyjmuje dostawy i rozkłada towar na sklepie.Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych znacząco przyczynia się również do ochrony środowiska. Stosowanie dodatków pochodzących z recyklingu czy redukcja emisji śladu węglowego w procesie produkcyjnym sprawiają, że coraz więcej firm chętnie korzysta z tego typu oferty, gdyż doskonale wpisuje się ona w ich misje i wizję.