Darmowy czy płatny program do wystawiania faktur – który wybrać?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z pamiętaniem o wielu obowiązkach. Przede wszystkim należy rozliczać się z ZUS-em i Urzędem Skarbowym, a także rzetelnie prowadzić księgowość. Coraz więcej osób decyduje się na księgowość online, która znacznie ułatwia codzienne prowadzenie firmy.

Wystaw fakturę online za darmo

W internecie jest wiele programów do wystawiania faktur za darmo. Dostępne są one bez rejestracji i logowania, co jednak sprawia, że trzeba za każdym razem wpisywać wszystkie dane. Dodatkowo są ograniczone funkcje, a ilość faktur, które można miesięcznie wystawić, najczęściej wynosi 3 sztuki.

Z takiej opcji mogą skorzystać przedsiębiorstwa jednoosobowe, które sprzedają maksymalnie trzy usługi lub przedmioty miesięcznie. Jednak takich firm jest dość mało, a więc i tak najczęściej są wybierane programy płatne do fakturowania.

Program do fakturowania płatny czy bezpłatny?

Darmowe programy do wystawiania faktur mają ograniczone funkcje, a więc nie nadają się dla przedsiębiorców działających na większą skalę. Jest na przykład strona https://afaktury.pl, na której można przez 30 dni bezpłatnie przetestować wszystkie opcje i zobaczyć, jak łatwo prowadzi się działalność gospodarczą.

Programy płatne oferują znacznie więcej usług, które przydadzą się każdemu, a przy tym skrócą comiesięczne formalności. W płatnych programach jest możliwość wysyłania dokumentów do ZUS-u i Urzędu Skarbowego, można zapisać stałych klientów, czy w łatwy sposób wystawić fakturę korygującą.

Wystaw fakturę w 31 językach z afaktury.pl

Wielu przedsiębiorców korzysta z dobrodziejstw technologicznych i zaczyna samodzielnie prowadzić księgowość online. Dzięki programom do fakturowania można nie tylko oszczędzić sporo pieniędzy na księgowej, ale także nauczyć się nowych rzeczy.

Wchodząc na stronę https://afaktury.pl, można dodatkowo wystawić faktury aż w 31 językach obcych. Może wielu osobom taka opcja na początku działalności się nie przyda, ale każdy prowadzi firmę po to, aby zwiększać zyski. Zwiększenie zysków wiąże się z rozwojem firmy i ekspansją na nowe tereny. Korzystanie z programów do wystawiania faktur daje bardzo wiele możliwości, które pozwalają oszczędzić nie tylko czas, ale także zmniejszyć koszty.