Druk sublimacyjny

Nadruki na koszulkach od dawna stanowią skuteczną formę reklamy. Często widzimy ubrania z logo firmy bądź z innym nadrukiem, który kojarzy się z jakąś działalnością. Druk sublimacyjny na tkaninach od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Druk sublimacyjny

Drukowanie sublimacyjne to specjalna technika druku, w której wykorzystywany jest proces sublimacji. W tego typie druku wykorzystywane są specjalne tusze, które zostają nanoszone na papier do sublimacji. Następnie druk przenoszony jest na tkaninę, a podczas tego procesu wykorzystywana jest wysoka temperatura. To właśnie dzięki wysokiej temperaturze sublimacja na koszulkach jest wyraźna i trwała. Jeżeli cały proces został przeprowadzony prawidłowo, to nadruk będzie wyraźny na tkaninie przez długi czas.

Drukarki sublimacyjne

Do drukowania sublimacyjnego wykorzystywane są specjalne drukarki i w wielu przypadkach jakość druku zależy od jakości urządzenia. Takie drukarki mają różne parametry. Niektóre pozwalają na drukowanie sublimacyjne jedynie na niewielkich powierzchniach, a inne umożliwiają druk praktycznie na wszystkim.

Jeżeli interesuje nas samodzielna sublimacja na koszulkach, to w momencie zakupu urządzenia powinniśmy sprawdzić, czy dany model umożliwi nam wykonanie tego zadania. Drukarki sublimacyjne nie należą do najtańszych i dlatego przeważnie nie kupujemy ich do użytku domowego. Najlepszej jakości urządzenia tego typu są oczywiście własnością firm, których specjalizacją jest właśnie Druk sublimacyjny na tkaninach.

Gdzie można zamówić druk sublimacyjny?

Jeżeli chcemy posiadać ubranie z konkretnym nadrukiem, to warto znaleźć firmę, która posiada dobrej jakości drukarki sublimacyjne. Wiele agencji reklamowych posiada dzisiaj takie urządzenie i bez problemu wykona nam nadruk. Jeśli chcemy zamówić większą ilość koszulek z nadrukiem, to warto nawiązać współpracę z taką firmą, która posiada spore doświadczenie oraz cieszy się dobrą opinią na rynku. Gdy znajdziemy taką firmę, to będziemy mieć pewność, że nadruk spełni nasze oczekiwania.