Jakie należy wybrać skrzynie na jabłka?

Wśród najchętniej spożywanych owoców nadal wysokie miejsce zajmują jabłka. Zaskakują ilością odmian, kolorystyką oraz smakiem. Jednak właściciele działek i sadów dobrze wiedzą, że takie owoce spełnią oczekiwanie tylko wtedy, jeśli będą zbierane do odpowiednich pojemników. Chodzi oczywiście o skrzynie na jabłka.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Wszystkie skrzyniopalety na owoce, nie tylko na jabłka i gruszki, muszą być specjalnie zaprojektowane. Ważne jest przecież, aby przewożony i składowane towar był bezpieczny. Nikt nie chce, aby jego połowa owoców okazała się zgniła i niezdatna do spożycia. Ważny jest również aspekt związany z efektywnością. Dzięki skrzyniom na jabłka przyśpieszony jest proces logistyczny, a sam transport odbywa się w lepszy sposób. Łatwo można takie Skrzynie na jabłka układać i zaoszczędzić dostępną przestrzeń.

Budowa takich produktów sprawia, że świetnie nadają się do swoich celów, m.in. do przechowywania jabłek. Jeszcze do niedawna sadownicy i hurtownicy zaopatrywali się u producenta w kisteny zbudowane z drewna. Jednak dzisiaj taki materiał nie jest już równie popularny, co kiedyś. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Tego typu produkty okazały się za ciężkie. Ich waga stanowi przeszkodę w łatwym przenoszeniu i układaniu. Co więcej, nie da się je wielokrotnie używać. Do tego dochodzi kwestia higieny. Właśnie dlatego zamiast tego rozwiązania, producenci decydują się na skrzyniopalety na owoce i inne opakowania z tworzywa sztucznego (chociażby odpowiedniego plastiku).

Zalety plastikowych skrzynek na jabłka

O przewadze kistenów z tworzywa sztucznego nad tymi drewnianymi świadczą też inne zalety niż sama lekkość. Otóż skrzyniopalety na jabłka są bardziej trwałe i stabilne. Można być pewnym, że owoce nie ulegną zgnieceniu. Plastikowe skrzynie są dodatkowo neutralne dla transportowanych w nich produktów. Co to oznacza? Po prostu nie ma obaw, że powierzchnia takich opakowań będzie pachniała jabłkami czy ulegnie przebarwieniu.

Istotny jest również zrównoważony system opakowań do magazynowania i transportu. Producent twierdzi, że jego skrzyniopalety na jabłka i inne owoce są przeznaczone dla wymagających zastosowań dystrybucyjnych oraz przyjazne dla automatyki. Stanowią więc nową jakość logistyki. Poza tym nie grozi im wilgoć, a dodatkowe akcesoria, takie jak: drzwiczki dostępowe, kółka samonastawne, płozy i pokrywy oraz zawory drenażowe sprawią, że chętnie skorzystają z nich klienci w całym kraju.