Druk sublimacyjny – co warto wiedzieć?

Druk sublimacyjny wykorzystywany jest w wielu branżach. Dzięki niemu możliwe jest skuteczne promowanie firmy i nie tylko. Mowa tutaj o nowoczesnej technologii nanoszenia druku na różnego typu przedmioty, najczęściej na ubrania. Warto dowiedzieć się, co oferuje druk sublimacyjny.

Nadruk sublimacyjny – o czym trzeba wiedzieć?

Warto na samym początku zauważyć, że druk sublimacyjny to nowoczesna technologia drutu cyfrowego umożliwiająca przeniesienie grafiki lub obrazu na materiał, tak jak np. tkanina lub ceramika, za pomocą specjalnych tuszy sublimacyjnych. Okazuje się, że takowy proces polega na przekształceniu tuszu z ciekłego stanu w stan gazowy, a następnie ponownym przekształceniu go w stały stan, co pozwala na trwałe przeniesienie obrazu na konkretnie zastosowany materiał. Warto dodać, że druk sublimacyjny wykorzystuje specjalne drukarki wyposażone w głowice drukujące z mikroskopijnymi otworami. Mowa tutaj o nowoczesnych urządzeniach, w których tusz jest wypuszczany na powierzchnię papieru transferowego. Tego typu papier ma specjalną powłokę ułatwiającą proces sublimacji tuszu. Co istotne, po naniesieniu obrazu na papier transferowy, ten jest przenoszony na docelowy materiał za pomocą wysokiej temperatury, a także ciśnienia.

Sublimacja druk – o czym trzeba wiedzieć?

Okazuje się, że zastosowanie druku sublimacyjnego jest w obecnych czasach bardzo szerokie. Często mowa tutaj o szkle bądź różnego typu tkaninach. Warto zaznaczyć, że w przemyśle odzieżowym druk sublimacyjny jest popularny ze względu na możliwość drukowania na tkaninach o różnej strukturze i fakturze, a także trwałość i odporność na ścieranie obrazów, o czym nie każdy wie. Druk sublimacyjny to zaawansowana technologia drukowania cyfrowego. Pozwala ona na trwałe oraz wysokiej klasy przeniesienie obrazu na materiał. W Polsce pojawia się coraz więcej firm oferujących nanoszenie nadruku sublimacyjnego. Taka usługa dostępna jest w relatywnie niskiej cenie, co jest kwestią priorytetową dla wielu osób. Warto zaznaczyć, że drukowanie sublimacyjne to metoda ceniona głównie przez swoją precyzję. Do tego dolicza się też trwałość oraz szerokie zastosowanie. Nadruk sublimacyjny jest coraz powszechniejszy na całym świecie.