Czyściwa na hali produkcyjnej

Utrzymanie wysokiej wydajności linii produkcyjnych, hal innych budynków jest podstawą każdego przedsiębiorstwa. Żeby wykorzystać pełen potencjał sprzętu w przedsiębiorstwie oraz samych pracowników konieczne jest utrzymanie higieny pracy na odpowiednim standardzie. Jednym z jej elementów jest utrzymanie czystości w zakładzie pracy przy pomocy odpowiednich czyściw.

Czystość to podstawa

Na halach produkcyjnych w zależności od branży, w której operujemy, możemy mieć do czynienia z wieloma rodzajami zabrudzeń. Nie tylko oleje, smary, ale również pozostałości produkcyjne i pyły, które mogą być zagrożeniem nie tylko dla pracowników, ale również dla znajdujących tam maszyn.

Uniwersalnym rozwiązaniem, radzącym sobie z różnorodnymi zabrudzeniami są odpowiednie czyściwa włókninowe. Dzięki swoim właściwościom są one w stanie w sposób efektywny utrzymać hale produkcyjne, magazyny oraz inne budynki w należytym porządku.

Właściwości

Czyściwa włókninowe odznaczają się wieloma cechami, których próżno poszukiwać u czyściw papierowych. Charakteryzują się one bardzo wysokim współczynnikiem absorpcji, dzięki czemu wszelkie płyny mogą być sprawnie usunięte. Co ważne mogą one być stosowane razem z różnorodnymi detergentami, rozpuszczalnikami i innymi substancjami ropopochodnymi.

W wielu zakładach produkcyjnych oprócz absorpcji i możliwości współdziała ze środkami czystości równie ważna jest pylność czyściwa. Również w tym zakresie czyściwa wykonane z włókien mają przewagę nad innymi materiałami.

Oszczędność

Kupowanie najtańszych, niskiej jakości czyściw nie zapewni zakładowi oszczędności. W przeciwieństwie do często stosowanych szmat i tanich czyściw papierowych, czyściwa włóknnowe odznaczają się dużą odpornością na ścieranie oraz ogólną wytrzymałością materiału. Z tego powodu mogą one być użytkowane wielokrotnie, co znacząco zmniejsza koszt zakupu kolejnych czyściw oraz koszt zarządzania już zużytymi materiałami do czyszczenia.

Z powodu tych właściwości stosowanie czyściw włókninowych zwiększy efektywność oraz wydajność naszej produkcji. Brudne maszyny, sprzęt oraz narzędzia, nie tylko obniżają chęć pracowników do wydajnej pracy, ale również mają negatywny wpływ na sam sprzęt, co przekłada się na jakość produktów końcowych.

Czyściwa włókninowe znaleźć można na E-higiena24.pl