Jakie warunki muszą być spełnione, aby CTA przyniósł korzyści?

Przycisk CTA czyli ten, który nawołuje do wykonania określonej czynności na stronie, jest niezwykle istotny z punktu widzenia konwersji. Chodzi przede wszystkim o to, aby podczas generowania ruchu w witrynie internetowej jej właściciel osiągał wymierne korzyści. Aby jednak tak się stało należy spełnić szereg wymogów, które w połączeniu umożliwią osiągnięcie sukcesu.

Jakie warunki muszą być spełnione, aby CTA button przyniósł korzyści?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że Call To Action button jest ostatnim etapem procesu prowadzącego do sprzedaży produktów oraz usług. W związku z czym, aby klient podjął decyzję o tym, że to właśnie z naszyj oferty chce skorzystać, powinien zostać do tego w odpowiedni sposób przekonany.

W związku z powyższym zacząć należy od tego, aby strona wyglądała jak najbardziej profesjonalnie, a teksty na niej widniejące posiadały odpowiednią długość, były bogate w korzyści, jakie dany klient zyska dokonując zakupu właśnie u nas. Pamiętajmy także aby produkty, które sprzedajemy, czy usługi, które świadczymy odznaczały się wysoką jakością.

Tylko w momencie kiedy osoba odwiedzająca naszą stronę spotka się z opisami, które przykują jej uwagę i ją zainteresują, będzie skłonna użyć przycisku cta button.

Czy Call To Action Button powinien wyróżniać się czymś szczególnym?

Przede wszystkim należy sprawić aby był on widoczny na stronie internetowej. Jeżeli jest on umiejscowiony w mało widocznym miejscu, a także kolorystycznie zlewa się z zawartością strony to istnieje ryzyko, że klient odpuści sobie szukanie go, a tym samym zrezygnuje z dokonania zakupu.

Najważniejszą zasadą, jaką powinniśmy się kierować podczas tworzenia CTA button jest łatwość jego użycia. Praktycznie każdy z nas stawia w życiu na wygodę zwłaszcza, kiedy w grę wchodzą zakupy przez Internet. Dlatego wybieramy tą formę nabywania towarów, aby zaoszczędzić sobie dźwigania toreb z zakupami, chodzenia po sklepie, a także długiego oczekiwania w kolejkach. Idąc tym tokiem rozumowania, przeglądając sklep internetowy, chcemy w jak najłatwiejszy sposób zakupić wybrane przez nas towary. Jeżeli jednak okazuje się, że strona jest nieczytelna, poruszanie po niej nie jest intuicyjne, a znalezienie CTA button graniczy z cudem wówczas odpuszczamy sobie dalsze przeglądanie strony i przechodzimy do konkurencji.

W związku z powyższym pamiętajmy o tym, aby CTA było umieszczone w takim miejscu, które gwarantuje łatwość jego użycia.