Kontenery IBC – funkcjonalne pojemniki do transportu cieczy

Przewożenie, ładowanie i magazynowanie wielu płynów wymaga innowacyjnych sposobów ich transportu, by dana substancja nie wylała się ani w żaden sposób nie straciła swoich właściwości. Rozwiązaniem w takim wypadku są kontenery IBC, idealne do tego rodzaju zastosowań.

IBC kontener – pojemnik do przewozu luzem

Intermediate Bulk Container, czyli paletopojemnik IBC, to produkt, w którym można transportować towar bez obawy o jego zabrudzenie, utratę czy uszkodzenie. Najczęściej służy on do przewozu cieczy – także tej o mniej bezpiecznym składzie czy działaniu. Każdy typ płynu, który umieszczony jest w kontenerze IBC, ma zapewnione odpowiednie warunki higieniczne. Plomba zbiornika daje użytkownikowi gwarancję, że substancja przechowywana jest w nim bez możliwości przedostania się jakichkolwiek zanieczyszczeń ani ingerencji osób trzecich. Pojemniki IBC są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Ciecz, którą wlewa się z góry, nie ma szans wylać się ani przeniknąć na zewnątrz – jej transport jest zatem bezpieczny. Kontenery te wykonane są z różnorodnych materiałów (najpowszechniejszy jest polietylen), przy czym żaden z nich nie wywołuje jakichkolwiek reakcji ze znajdującym się wewnątrz towarem. Oczywiście kupując IBC kontener, trzeba zwrócić uwagę, czy posiada on odpowiednie atesty i spełnia wymagane dziś standardy.

Kontener IBC wymiary

Paletopojemniki do przewozu towaru płynnego cieszą się uznaniem przedsiębiorców. Funkcjonalność i doskonała konstrukcja zbiorników sprawiają, że stanowią one wyposażenie coraz większej ilości fabryk czy magazynów. Łatwo zauważyć, że decydując się na wyposażenie firmy w kontener ibc wymiary pojemnika są zawsze dostępne w co najmniej kilku wersjach. Wielkość można zatem bez problemu dopasować do potrzeb danego przedsiębiorstwa, co również wpływa na popularność takich pojemników. Część firm wybiera większe wersje, które mogą zmieścić nawet ponad 1000 litrów płynnej substancji. Oczywiście w przypadku, gdy takie wymiary są zbyt duże, można nabyć kontener IBC o mniejszych gabarytach (wówczas pojemność wynosi około 260 litrów). Choć standardowo kontenery takie mają budowę sześcianu o wymiarach np. 1,2×1,2×1,2 m, to ważną informacją dla wielu przedsiębiorców jest to, że zbiorniki IBC można składać. Wówczas znacznie zmniejszają się ich wymiary (do niespełna pół metra wysokości), co pozwala zaoszczędzić wiele przestrzeni w pojeździe czy magazynie.