biuro rachunkowe katowice (1)

Wybór biura rachunkowego

Jeśli posiadamy własną firmę, to z pewnością konieczne będzie skorzystanie z usług księgowego. Można go zatrudnić na stałe u siebie w firmie lub zdecydować się na współpracę z zewnętrznym biurem rachunkowym. Obecnie na rynku jest wiele firm specjalizujących się w szeroko pojętej księgowości, dlatego też wcale nie tak łatwo jest wybrać tą właściwą.

Wybierając biuro rachunkowe Katowice, zwróć uwagę na kwestię ubezpieczenia

Chociaż biura rachunkowe Katowice świadczą zwykle podobne usługi, to nie zawsze tak jednak jest. Oferta może być mniej lub bardziej zróżnicowana. Podobnie zresztą jak cennik. Nie brakuje zarówno tanich, jak i drogich biur rachunkowych. To jednak nie cena powinna decydować o tym, z usług której firmy skorzystamy. Podejrzanie niska cena powinna wzbudzić pewne wątpliwości co do jakości świadczonych usług, ale nie ma też sensu niepotrzebnie przepłacać.

Bardzo ważną kwestią przy wybieraniu biura rachunkowego jest zwrócenie uwagi na ubezpieczenie. Jest to opcja niezbędna. Jeśli pracownicy biura popełnią jakiś błąd, to będzie ono musiało ponieść w pełni odpowiedzialność za wyrządzoną firmie krzywdę. Bez polisy ubezpieczeniowej znacznie trudniej będzie uzyskać odszkodowanie.

Kwestia reprezentacji i dedykowanego opiekuna

Większość biur rachunkowych Katowice wyznacza pracownika, który będzie reprezentował klienta przed organami państwa, ale warto zawsze się upewnić i to sprawdzić. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż dzięki temu przedsiębiorąca będzie mógł zaoszczędzić czas i poświecić go na rozwój firmy. Wystarczy podpisać stosowne pełnomocnictwo i można cieszyć się świętym spokojem.

Kolejną kwestią jest wyznaczenie osoby pełniącej funkcję opiekuna. Jest to duże ułatwienie, wygoda i oszczędność czasu, jeśli wszystkie sprawy będzie można zgłaszać do jednej i tej samej osoby, zamiast biegać od jednej do drugiej. Taki opiekun jest zaznajomiony z firmowymi sprawami, dzięki czemu nie będzie trzeba za każdym razem tłumaczyć wszystkiego od początku.

Możliwość załatwienia spraw zdalnie

Wybierając biuro rachunkowe Katowice, warto zwrócić uwagę na usługi związane z księgowością online i z elektroniczną dokumentacją. Jest to duże ułatwienie i ogromna oszczędność czasu dla przedsiębiorcy. Zamiast drukowania sterty dokumentów każdego miesiąca, wystarczy zeskanować je i przesłać online.

Na korzyść takiego rozwiązania przemawia to, że cała dokumentacja znajduje się w jednym miejscu i ma się do niej stały dostęp niezależnie od miejsca. Przedsiębiorca może wszystko wysłać elektronicznie i nie musi nawet fatygować się do stacjonarnej placówki biura.