Nowy trend czyli content marketing

Współczesny człowiek ma coraz większy problem z wyborem odpowiednich dóbr dla siebie. Wszystkiego jest tak bardzo dużo, a z każdej strony atakują go reklamy oraz sprzedawcy, którzy próbują wcisnąć mu najlepsze rzeczy i rozwiązania. To dlatego właśnie przeciętny Kowalski tak lubi odwoływać się do opinii zwykłych ludzi, którzy wbrew pozorom nie są tacy zwykli. Content marketing lub influence marketing oparty na opinii osób znanych z sieci, to zupełnie nowy trend.

Content marketing blog

Internet rozrósł się do niemożliwych wręcz rozmiarów, dając ogromne pole do popisu między innymi dla możliwości zarabiania. Jedną z nowości jest obszar content marketingu i influencer marketingu, który dynamicznie się rozwija. Każdy dobry i profesjonalny artykuł marketingowy w sieci, lub też w pismach branżowych, po prostu musi zawierać informacje dotyczące tego trendu. Dzisiaj ogrom sprzedaży to sprzedaż przez internet, a polecanie różnego rodzaju dóbr czy usług przez osoby znane z sieci, stało się czymś zupełnie normalnym. Content marketing blog, czyli przestrzeń w sieci poświęcona temu jak twórcy internetowi wspierają sprzedaż i kreują trendy, to ciekawa strona z mnóstwem przykładów na udane akcje marketingowe.

Content marketing i influencer

Chyba każdy współczesna artykuł marketingowy dotyczący content marketingu, przynajmniej odrobinę miejsca poświęca zjawisku jakim jest zupełnie nowy zawód, a mianowicie influencer. Influencer to osoba mająca wpływ na innych, osoba kształtująca opinie. Dla szeroko pojętego marketingu to ktoś niezwykle cenny, kto może wspierać sprzedaż, pokazując swoim obserwatorom na Instagramie czy fanom na Facebooku, pewne swoje wybory. To teraz bardzo modny trend i coraz więcej firm decyduje się na współdziałania z influencer ami. Nie warto zatem trzymać się tylko i wyłącznie starych prawd związanych z marketingiem. Trzeba iść naprzód i korzystać z dobrodziejstw content marketingu.

Jak zostać influencerem?

Aby zostać influencerem potrzeba z pewnością odrobiny szczęścia, sporo zaangażowania w swoją działalność w internecie, ale też charyzmy. Wiele osób działających od lat w sieci nie wywiera tak dużego wpływu na swoją społeczność, gdyż zwyczajnie brakuje im tego czegoś. Są natomiast osoby, których opinia jest tak cenna i ważna, że polegają na niej dosłownie dziesiątki tysięcy osób aktywnie korzystających z internetu.