Imprezy integracyjne Rybnik

W każdej większej lub mniejszej firmie można spotkać się z imprezami integracyjnymi. Jak sama nazwa mówi, mają one na celu zintegrować ze sobą pracowników i pozwolić rozerwać się w gronie współpracowników. Jedne firmy organizują je poprzez spotkania w klubie czy restauracji, inne stawiają na zawody sportowe typu gokarty. Są również takie, które organizują paintball imprezy.

Paintball rozrywka

Paintball kojarzy się z pistoletami z dużym pojemnikiem, w którym znajdują się kulki z farbą. Cała walka rozgrywa się przeważnie na małym terenie i polega na trafieniu przeciwnika taką kulką. To cała filozofia gry. Niby nic skomplikowanego i wydaje się proste. Jednak problemy zaczynają się robić gdy trafi się na zawodowca, który z paintballem ma do czynienia od dłuższego czasu. Paintball jest dosyć często formą rozrywki, którą organizuje pracodawca swoim pracownikom w formie imprezy integracyjnej. Każdy mężczyzna jako mały chłopiec uwielbiał bawić się pistoletami. Istnieją jednak w mieście Rybnik imprezy firmowe, które budzą większe zainteresowanie, choć rozrywka jest łudząco podobna. Jest to asg rybnik.

Air Soft Gun

W skrócie ASG są to repliki wykonane 1:1 prawdziwych pistoletów oraz karabinów maszynowych. Jako amunicja najczęściej stosowane są plastikowe kulki o średnicy od sześciu milimetrów do ośmiu milimetrów. Istnieją również kulki metalowe lecz nie są wykorzystywane, gdyż większość organizatorów gier airsoftowych zakazuje ich używania. Z racji małej energii pocisku repliki nie są uznawane jako broń, a w myśl polskiego prawa są to zabawki. Kulki również nie powodują żadnych obrażeń, a jedynie pozostawiają mały ślad przypominający ukąszenie komara. Sama rozgrywka może być dynamiczna lub też toczyć się nawet całą dobę. Repliki ASG stanowią alternatywę treningową dla wszystkich miłośników strzelectwa i są równie drogie jak markery wykorzystywane w paintballu. Jednak tym co przemawia za ASG jest tańsza produkcja i sam koszt kulek, które w przeciwieństwie do paintballowych nie maja w sobie farby i są mniejsze.

Jak widać paintball imprezy oraz asg Rybnik imprezy firmowe, to wspaniała rozrywka dla pracowników, którzy chętnie z nich korzystają. Współpraca podczas zawodów i zgranie również przydaje się w pracy. Dlatego jednymi z najlepszych imprez integracyjnych są właśnie zawody sportowe o takim lub podobnym charakterze.