Jak wybrać firmę wywozową?

Różnego rodzaju odpady generują zarówno firmy, jak i osoby indywidualne. Chociaż większość z tychże śmieci jest wywożona, a następnie odpowiednio utylizowana m.in. przez samorządy, to część z odpadów musimy zagospodarować we własnym zakresie. Pomagają nam w tym prywatne przedsiębiorstwa działające m.in. na obszarze górnego śląska.

Profesjonalny wywóz odpadów

Poszczególne przedsiębiorstwa specjalizują się wywozie określonych kategorii odpadów. Chociaż większość z nich nie wymaga dodatkowych zezwoleń, to część śmieci, ze względu na zagrożenie dla środowiska jakie stwarzają może być wywożona i utylizowana jedynie przez wysoce wyspecjalizowane przedsiębiorstwa.

Niemniej jednak, jeżeli potrzebujemy jedynie kontener na gruz w Katowicach znalezienie odpowiedniej firmy świadczącej tego rodzaju usługę nie będzie stanowić problemu. Poszczególne firmy zajmują się wywozem:

– odpadów zielonych,
– ziemi,
– niezmieszanego gruzu,
– odpadów budowlanych,
– odpadów remontowych,
– odpadów niebezpiecznych.

Zaufaj doświadczonym firmom

Wybierając firmę, która zajmie się wywozem lub wywozem i utylizacją naszych odpadów powinniśmy kierować się jej doświadczeniem. Decydując się na renomowane przedsiębiorstwo zyskujemy pewność, iż przekazane im odpady zostaną zutylizowane w sposób zgodny z przepisami prawa oraz niezagrażający środowisku naturalnemu. Pamiętajmy, że w przypadku odpadów niebezpiecznych tj.:

– eternitu (azbestu),
– papy,
– chemikaliów,
– odpadów płynnych,
– odpadów medycznych.

Firma wywozowa musi posiadać odpowiednie zezwolenia. Ponadto lepiej, jeżeli przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko wywozem śmieci, ale również ich utylizacją. Najtańszą usługą, na jaką możemy liczyć jest kontener na gruz w Katowicach. Usługa jest tania, o ile dostarczymy czysty, niezmieszany z innymi odpadami (budowlanymi i remontowymi gruz). W zależności o wielkości kontenera na gruz w Katowicach zapłacimy od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Różnorodne rozmiary

Oferowane przez firmy wywozowe kontenery mogą się znacząco różnić ze względu na swoje gabaryty. Najmniejsze spośród dostępnych pojemników posiadają około 2m3 pojemności. Z kolei największe kontenery mogą mieć nawet 16m3. To, na jaki rozmiar pojemnika powinniśmy się zdecydować jest uzależnione od naszych potrzeb.

Prowadząc nieduży plac budowy lub przeprowadzając remont niewielkiego budynku powinniśmy zdecydować się na kontener o rozmiarach od 2 do 5m3. Z kolei przeprowadzając duży remont m.in. w firmie powinniśmy zdecydować się na wysokiej jakości pojemny kontener o większych rozmiarach.