obsługa prawna

Firmowa współpraca z kancelarią prawną

Nie ma co do tego wątpliwości, że w firmie co chwilę zdarza się coś, co wymaga interwencji prawnika. Poza tym, potrzebny jest on również po to, aby nadzorować różnorodne czynności poszczególnych pracowników. Jak wygląda profesjonalna obsługa prawna firm?

Fachowcy w różnych specjalnościach

Warto zauważyć, że kwestie prawne w firmie dotyczą bardzo różnych dziedzin prawa. Niezwykle wiele spraw dotyczy prawa administracyjnego. Ponadto, wykonujący obsługę prawną firm prawnicy muszą znać się też doskonale na prawie pracy oraz prawie handlowym.

Jak się okazuje, od czasu do czasu przydaje się również znajomość prawa karnego. Każda firma prędzej czy później musi rozwiązać jakąś sprawę w sądzie. Mozę ona dotyczyć sporu z kontrahentem, skargi klienta jak i wielu innych spraw. W zależności od profilu działania spółki jak również od tego jak jest zarządzana zależy, jak często dochodzi do spraw karnych. W niektórych spółkach spraw tego typu jest tak dużo, i zatrudniani są prawnicy, którzy zajmują się tylko tego rodzaju sprawami.

Zwykle jednak nie opłaca się zatrudniać specjalisty od prawa karnego, gdyż spraw tego rodzaju jest zbyt mało. Co więc zrobić, aby mimo wszystko zawsze móc liczyć na profesjonalną obsługę prawną firm, również w sprawach karnych?

Kancelaria prawna – pomoc w każdej potrzebie

Wydaje się, że najprostszym z rozwiązań jest zlecenie obsługi prawnej firm dużej kancelarii prawnej. Mowa tutaj o kancelarii zatrudniającej kilkunastu, a czasem nawet więcej pracowników. Współpracując z tego rodzaju firmą zawsze można być pewnym, że znajdzie się wolny prawnik specjalizujący się w prawie karnym, czy też jakimkolwiek innym, w zależności od potrzeb.

Wydaje się, że obsługa prawna firm przez kancelarię to wygodniejsze, ale również bardziej opłacalne rozwiązanie. Rzecz w tym, że przy ostatecznym rozliczeniu jednak taniej wychodzi opłacenie kancelarii, niż wielu prawników zatrudnionych na stałe w firmie.

Jak współpracować?

Należy w tym miejscu zauważyć, że jest wiele form współpracy do wyboru. Wielu przedsiębiorców, nie chcąc więcej mieć na głowie kwestii prawnych, zleca kancelarii piecze nad wszystkimi tego typu sprawami. W takiej sytuacji konieczne jest dopuszczenie prawników w zasadzie do wszystkich dokumentów firmy jak i do jej systemu, który jest przez nich na bieżąco sprawdzany.

Niektórzy przedsiębiorcy zbyt boją się o swoje dane, aby pozwolić sobie na taką otwartość. Dlatego też, wybierają odmienną formę współpracy. Nawiązują oni kontakt z kancelarią tylko wtedy, gdy potrzebują od niej czegoś konkretnego.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl