Druk ze snów

Druk na koszulkach to coraz popularniejsza usługa w naszym kraju. Wiele firm, organizacji non profit czy placówek edukacyjnych zamawia koszulki z logo a oferując je pracownikom czy członkom zwiększa ich unifikacje i przy tym promuje. Koszulki i bluzy tego typu wykonuje się najczęściej technologią określaną jako Drukowanie sublimacyjne. Jeśli temat Cię interesuje, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Druk sublimacyjny – jak to działa?

Metoda druku sublimacyjnego to metoda druku cyfrowego polegająca na nadrukowaniu potrzebnych elementów atramentami sublimacyjnymi na papierze transferowym. Przygotowany schemat jest następnie odbijany na wybranej tkaninie dzięki nowoczesnym maszynom takim jak prasy do materiału oraz kalandry.

Jest to metoda szybka, nowoczesna i stosunkowo tania. Dzięki temu jest coraz chętniej wykorzystywana zarówno w Polsce jak i za granicą. Szczególną popularnością cieszy się sublimacja na koszulkach, ponieważ są one wykonane z lekkiego materiału, który doskonale przyjmuje nadruki co zapewnia im długą trwałość.

Druk sublimacyjny na tkaninach

Druk sublimacyjny, dzięki swojej specyfikacji technicznej jest dobrze przyjmowany przez tkaniny. Najlepiej przyjmuje go, chętnie stosowany w ostatniej dekadzie, poliester oddychający. Nadruk sublimacyjny na poliestrowej koszulce, bluzie czy kurtce przetrwa wiele lat i tysiące prań, ponieważ na trwałe wchłania się w tkaninę stając się niejako jej częścią. Nieco mniej trwały jest omawiany nadruk na bawełnie, jednak kilkadziesiąt prań powinien przetrwać, dłuższy czas ciesząc piękną jakością druku. Podobną do bawełny jakość nadruku oferują tkaniny takie jak wiskoza czy elastan.

Dzięki sublimacji można uzyskać nadruki nie tylko na koszulkach czy bluzach, ale także na butach czy plecakach. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się też obrazy drukowane na kubkach, szklankach, magnesach czy tekturach. Dzięki rozwojowi technologii druku sublimacyjnego staje się ona coraz tańsza. Zamówienie 60-100 sztuk nadrukowanych koszulek daje cenę za sztukę około 10 złotych, zaś przy zamówieniu 1000 sztuk produktu cena spada do zaledwie 7 złotych za sztukę.