Do czego służy folia stretch?

Jak zapewnia producent folii stretch jest to produkt, który ma wiele funkcji. Główną jej rolą jest zabezpieczenie różnych przedmiotów oraz paczek przygotowanych do wysyłki. Doskonale chroni również meble w trakcie remontu, ma także szereg różnych innych przydatnych zastosowań.

Zalety folii stretch

Jako główną zaletę producent stretch folii wymienia jej zwiększoną odporność na zewnętrzne uszkodzenia oraz ochronę ładunku przed wilgocią i kurzem. Oprócz tego folia ta ma bardzo dobrą rozciągliwość, jest uniwersalna i lekka, łatwo przywiera do powierzchni, którą ma chronić, jest też bardzo wydajna. Materiał jakim jest folia stretch producent poleca jako produkt wysoko wytrzymały, który jest odporny na rozdarcia.

Nietypowe folie stretch

Producent stretch folii zadbał również o to, żeby powstała folia stretch do zadań specjalnych. Różni się ona od zwykłej folii kolorem, przeważnie jest ona czarna albo niebieska. Jak zapewnia Producent folii stretch specjalny rodzaj folii sprosta nawet najtrudniejszemu zadaniu. Najpopularniejsza jest ta perforowana, która zapewnia produktom ciągły dostęp powietrza i chroni przed nadmierną wilgocią.Folie stretch można wykorzystać również w gospodarstwach rolnych, aby zabezpieczyć plony oraz w budownictwie, kiedy trzeba zabezpieczyć otwory drzwiowe i okna. Folię tą wykorzystuje się również w salonach z tatuażami, a także w salonach kosmetycznych. Materiał ten to doskonała ochrona również przed deszczem i śniegiem.

Jak dzielą się folie stretch?

Jeśli chodzi o materiał jakim jest folia stretch producent wprowadził jej dwa podstawowe rodzaje, czyli ręczne i maszynowe. Folie stretch ręczne używane są głównie do pakowania towaru bezpośrednio przez pracownika, natomiast maszynowe nakłada się na specjalny rulon, który umieszcza się w specjalnej maszynie i owija się w ten sposób głównie palety z towarem.

Folie stretch mogą występować w różnych kolorach.

Jak powstaje folia stretch?

Folię stretch można wyprodukować za pomocą dwóch sposobów. Pierwszy to metoda rozdmuchu. Proces ten dość długi, ale uzyskana folia ma bardzo dobre parametry techniczne, jest również bardziej wytrzymała. Natomiast folia wytwarzana za pomocą wylewu maszynowego wymaga mniejszych kosztów i jest o wiele szybsza. Folie pozyskaną w ten sposób przeznacza się głównie do owijania palet.