Reklama dźwignią handlu

„Reklama jest dźwignią handlu” i nie jest to tylko pusty slogan stworzony przez marketingowców, w celach wytłumaczenia swojej działalności. Wprost przeciwnie – jest to udowodniony badaniami fakt. Jednak jak w świecie agresywnego marketingu przyciągnąć klienta, który widział już prawie wszystko? Postawmy na coś prostego i nienachalnego w swym odbiorze – reklamówki z nadrukiem albo papierowe torby reklamowe.

Jak dotrzeć do potencjalnego klienta?

Papierowe torby reklamowe bądź reklamówki z nadrukiem to produkty codziennego użytku. Wydawałoby się więc, że nie mogą w takim razie spełnić swojej reklamowej roli, gdyż ludzie sięgają po nie bezwarunkowo, nie przywiązując do tych produktów większej uwagi. Nic bardziej mylnego. Jest to na tyle często stosowany produkt, że wyrysowana na reklamówkach reklama, niejako wryje się nam nieświadomie w mózg. Eksponowana tak często na widok (także publiczny podczas na przykład pakowania zakupów do papierowych toreb reklamowych w sklepie) zostanie przywołana przez umysł we właściwym momencie, dzięki czemu klient skojarzy ją z daną marką lub produktem. Jest to o tyle ważne, że ludzie chętniej sięgają po coś co znają.

Producenci reklamówek.

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się produkcją reklamówek z nadrukami albo papierowych toreb reklamowych. Profesjonalny producent reklamówek dysponuje odpowiednim sprzętem i kadrą, dzięki czemu do naszych rąk trafiają nierzadko dobrej jakości produkty. Oczywiście większość reklamówek z nadrukiem lub papierowych toreb reklamowych jest jednorazowego użytku, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Cała idea wszelkiej maści reklamówek i toreb polega właśnie na tym, aby były w ciągłym obiegu i trafiały do jak największej ilości osób, dzięki czemu również reklamowany produkt lub usługa nadrukowany na danej reklamówce ma za zadanie przyciągnąć wzrok jak największej ilości potencjalnych klientów.

Czy warto zainwestować w reklamówki z nadrukiem?

Zdecydowanie tak? Producent reklamówek pobiera za swoją usługę relatywnie niską zapłatę w porównaniu z potencjalnymi plusami takiej inwestycji. Jak wspomnieliśmy wyżej klient nawet nieświadomie skojarzy nasz produkt, widząc go na przykład na półce sklepowej lub w przypadku logo firm, w obstawie innych sklepów. Dzięki temu przy dokonywaniu wyboru sięgnie po coś co zna, zamiast testować nieznany produkt lub usługę.