Opieka nad seniorami w Niemczech – dlaczego warto

W krajach rozwiniętych coraz częściej zwraca się uwagę na problem starzenia się społeczeństw. Jego konsekwencją jest nie tylko zagrożenie dla wydolności systemów emerytalnych w tych państwach, ale również rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę nad osobami starszymi. Opiekunki do osób starszych są poszukiwane m.in. w Niemczech.

Opieka nad seniorami w Niemczech — kto znajdzie pracę?

Wśród tego typu ofert pracy w Niemczech znaleźć można zarówno te skierowane do pielęgniarek, jak i do wykwalifikowanych opiekunek. Wszystko zależy tutaj od sytuacji i stanu zdrowia ewentualnego podopiecznego. W pewnych przypadkach bowiem konieczna jest stała opieka ze strony profesjonalnej pielęgniarki.

Co istotne polskie opiekunki i pielęgniarki są cenione za naszą zachodnią granicą, a ich kwalifikacje są w pełni uznawane w Niemczech. Dzięki temu nie ma potrzeby zdobywania dodatkowych kwalifikacji już na miejscu, by móc zająć się opieką nad seniorami w Niemczech.

Wynagrodzenie

Jest to element, który zdecydowanie zachęca do zatrudnienia się w charakterze opiekunki. Istnieje dość duże zapotrzebowanie na opiekę nad seniorami w Niemczech, a zatem wynagrodzenia są zachęcające.

Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych warunków umowy, jednakże można szacować, że średnie miesięczne wynagrodzenie oscyluje w okolicach 5000 zł. Warto jednak pamiętać, że oprócz odpowiednich kwalifikacji trzeba także posługiwać się językiem niemieckim przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Gdzie szukać pracy?

Poszukiwania można prowadzić na własną rękę np. na portalach ogłoszeniowych, gdzie zamieszczane są tego typu oferty pracy. Można także znaleźć pracę z polecenia, szczególnie gdy ktoś z naszych znajomych mieszka w Niemczech lub pracuje w charakterze opiekunki.

Dużo ofert w kategorii opieka nad seniorami w Niemczech sprawia, że funkcjonuje wiele agencji pracy, które poszukują w Polsce wykwalifikowanych opiekunek i pielęgniarek. Jest to zdecydowanie wygodniejsza i bezpieczniejsza forma poszukiwania zatrudnienia niż szukanie na własną rękę.

Opieka nad seniorami w Niemczech stanowi dość atrakcyjną, szczególnie z finansowego punktu widzenia, formę zatrudnienia. Wykwalifikowane opiekunki i pielęgniarki z Polski mają możliwość osiągnięcia zdecydowanie lepszych zarobków, a warunki pracy są z reguły bardzo dobre.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez zpecjalistów z Private Care