Ręczniki z mikrofibry, czyli dlaczego warto pomyśleć o jakości?

Jeśli chcemy zakupić wysokiej jakości ręczniki mikrofibra to materiał, który najlepiej sprawdza się w przypadku tegoż produktu. Ze względu na wiele zalet i właściwości, ręczniki z mikrofibry są również spotykane jako ręczniki reklamowe.

Funkcje i dodatki do ręczników z mikrofibry

Ręczniki z mikrofibry bardzo często posiadają dodatki, które wzbogacają je i jeszcze bardziej zachęcają do zakupu. Wśród nich wymienia się system antybakteryjny. Po pierwsze, producenci ręczników tego typu stosują technologie, takie jak dodawanie do materiału jonów srebra, posiadający właściwości antybakteryjne. Oprócz tego, bardzo popularną technologią jest również Polygiene, czyli powłoka antybakteryjna, która zapobiega rozwijaniu się bakteriom, nawet w warunkach wilgotnych.

Ręczniki z mikrofibry zwykle posiadają także w zestawie siateczkowy pokrowiec, który znacząco ułatwia jego transport oraz gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza. Niejednokrotnie jest to również futerał wykonany ze specjalnej pianki. Warto wspomnieć przy tym, iż wielu producentów stara się wyprzedzać konkurencję i zastosować saszetkę z zamkiem błyskawicznym, czyli… możliwość zamiany ręcznika w pięć minut na rzeczony pokrowiec. Bardzo często spotkać można też ręczniki reklamowe producent takich produktów stara się, aby spełnić wymagania oraz oczekiwania klientów. Niektóre z nich są również doskonałym elementem marketingowym, który stosują między innymi właściciele siłowni oraz basenów.

Typy ręczników z mikrofibry

Jeśli chcemy zainwestować w dobrej jakości ręczniki mikrofibra posiada kilka typów, które można podzielić między innymi na płaską oraz frotte. Każda z nich posiada także kolejne podziały. Wśród nich wymienia się – spośród frotte – trzy rodzaje, to jest pętelkową, polarową hybrydę, a także pluszową. Pierwsza z nich to połączenie mikrofibry z cechami wizualnymi. Rodzaj ten doskonale sprawdza się w codziennym stosowaniu w domu, bądź na siłowni, a także jako ręcznik reklamowy oraz ręcznik haftowy. Ręcznik frotte polarowy jest ręcznikiem pośrednim pomiędzy pluszem a pętelką, z kolei pluszowy to rodzaj o krótkim splocie. Jest to najgrubsza odmiana mikrofibry, która posiada miękki chwyt i wysoką gramaturę. Ręczniki te są najbardziej chłonne wśród dostępnych na rynku.

Mikrofibra płaska zaś zajmuje mało miejsca w walizce, bądź plecaki u perfekcyjnie sprawdza się na wyprawach typu outdoor. Bardzo szybko schnie i jest lekka w stosunku do innych rodzajów.