Zastosowanie druku sublimacyjnego

Druk sublimacyjny pozwala w szybki i łatwy sposób nanieść praktycznie dowolną grafikę zarówno na tkaniny, jak i przedmioty wykonane z porcelany, plastiku czy metalu. Ze względu na to jest najczęściej wykorzystywany do tworzenia spersonalizowanych prezentów czy też gadżetów reklamowych. Na czym polega druk sublimacyjny i czy pozwala na wszechstronne zastosowanie?

Na czym polega druk sublimacyjny?

Technika drukowania sublimacyjnego składa się z dwóch głównych etapów. Pierwszy z nich polega na odpowiednim przygotowaniu grafiki, a następnie wydrukowaniu jej przy pomocy specjalnych tuszy na papierze transferowym.

Drugi etap to jest tak zwane drukowanie właściwe, które wymaga użycia specjalistycznej prasy termotransferowej. Prasa ta wykorzystuje bardzo wysoką temperaturę, dostosowane do niej ciśnienie oraz silny nacisk w celu przemiesienia projektu z papieru transferowego na wybrany przedmiot.

Jakie zalety posiada drukowanie sublimacyjne?

Drukowanie sublimacyjne w ostatnich latach bardzo zyskało na popularności. Wpływ na to ma zapewne między innymi jego bardzo korzystny stosunek jakości do ceny, łatwość w dostępie, a także ekologiczność.

Bardzo istotne jest również to, że druk sublimacyjny można bez problemu stosować na przedmiotach wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Ponad to, jeżeli grafika zostanie właściwie przygotowana, a pozostałe etapy będą przeprowadzone we właściwy sposób można liczyć na bardzo trwały i estetyczny efekt.

Druk sublimacyjny na tkaninach, plastiku i metalu

Druk sublimacyjny można z powodzeniem stosować zarówno na tkaninach, porcelanie, plastiku, jak i metalu. Dzięki temu idealnie sprawdza się do wytwarzania spersonalizowanych przedmiotów codziennego użytku, prezentów i gadżetów reklamowych.

Dzięki swoim właściwościom grafiki naniesione za pomocą druku sublimacyjnego na tkaniny prezentują się bardzo efektownie, a dodatkowo są wyjątkowo trwałe. Korzystając z tej techniki można więc bez obaw nie tylko wykonać ozdobny T-shirt, ale również umieścić dowolny projekt zarówno na torbach, poduszkach, jak i elementach garderoby, które wymagają częstego prania.