Czym powinna charakteryzować się dobra kampania w mediach społecznościowych?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba firm prowadzi działania marketingowe w social mediach. Niestety nie wszyscy wiedzą czym dokładnie powinna charakteryzować się prawidłowo stworzona kampania w social media. O czym dokładnie należy pamiętać?

Mierzalność prowadzonych działań

Kampania w mediach społecznościowych musi być mierzalna. Jeżeli celem przedsiębiorstwa jest powiększenie bazy swoich klientów, koniecznie trzeba regularnie sprawdzać skuteczność poszczególnych działań. Doskonałym przykładem może być odpowiednie ustawienie Google Analytics jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych działań. W ten sposób możliwe jest bardzo dokładne śledzenie użytkowników.

Odpowiednie dobranie mediów społecznościowych

Firma musi wybrać odpowiednie kanały (YouTube, Facebook, Instagram), gdzie będzie miała miejsce kampania social media. Wszystko uzależnione jest od produktu i usługi. Kurs języka angielskiego lepiej sprawdzi się na Facebooku. Z kolei reklama farby do włosów na Instagramie. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie sprawdzenie praktycznie wszystkich możliwości. Dopiero później warto wybrać kanał, który będzie dawał najlepsze rezultaty.

Udrożnienie dwukierunkowych kanałów komunikacji

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kampania w mediach społecznościowych musi opierać się na komunikacji. Należy zatem stworzyć nie tylko proste, ale również widoczne miejsce kontaktu między daną marką, a klientami. Świetnym rozwiązaniem może być stworzenie kanału na Youtube lub profilu na Facebooku. Rekomendowane jest właściwe wyeksponowanie wspomnianych miejsc, a także odpowiadanie na każde pytanie.

Czym jeszcze powinna charakteryzować się kampania social media?

Kampania w social media powinna uwzględniać materiały wideo oparte o określone historie. Świetnym przykładem może być rozmowa z zadowolonym klientem. Jeżeli przedsiębiorstwo zajmuje się marketingiem internetowym może wstawić na swój profil wywiad z klientem, w przypadku którego działania reklamowe przyniosły satysfakcjonujący efekt.

Przedsiębiorcy z tej samej branży najprawdopodobniej odezwą się do firmy marketingowej z zapytaniem o warunki współpracy. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie materiał można bez żadnego problemu nagrać za pomocą wysokiej jakości telefonu komórkowego, nie ma zatem konieczności inwestowania w profesjonalnych filmowców.