Sublimacja i nadruki na koszulkach

Nie ma osoby, która nie przykładałby zupełnie uwagi do własnego wyglądu i nie chciała dobrze wyglądać. Nosimy to, co się nam podoba i w czym dobrze się czujemy. Podobizna ukochanego aktora z serialu, albo znak rozpoznawczy superbohatera czy jeszcze bardziej zapadający w pamięć slogan z przeczytanej niedawno książki? Własny motyw można umieścić dziś na każdej części garderoby i zakładać z dumą.

Druk sublimacyjny – na czym polega?

Chętniej niż jeszcze parę lat temu wymyślamy własne wzory, które umieszczamy na kurtkach, torbach czy koszulkach. Technika druku sublimacyjnego, która zyskuje sobie coraz większe uznanie, pozwala spełnić marzenie o własnym projekcie odzieży, z zaplanowaną ilustracją. Cała produkcja jest przy tym bezpieczna dla środowiska i spełnia wymogi ekologiczne. Jak więc działa druk sublimacyjny? Posiada ona dwa główne etapy, dzięki którym pozyskuje się upragniony wzór. Przy użyciu najpierw specjalnego papieru transferowego przygotowuje się lustrzane odbicie ostatecznej wersji. W końcu, stosując zjawisko sublimacji, nadrukowuje się go na wybranej części ubioru. Sublimacja to całkiem proste zjawisko, zaprzęgnięte do całej tej metody – wykorzystuje przejście ciała stałego w jego formę gazową. Ta nowoczesna technika pozwala uzyskać trwały produkt tanim kosztem i bardzo szybko.

Służyć może przez lata

Korzyścią, jaka wiąże się z techniką wpierw sublimacja druk na końcu, jest to, że zdobyty wzór pozostaje trwały i nie ma ryzyka kruszenia się go pod wpływem ekspozycji na słońce czy częstym jego praniu. Wysoka jakość pozostaje zachowana nie tylko po parokrotnym założeniu odzieży, ale utrzymywać się może wiele, wiele lat. Nie ma ryzyka, że za chwilę ilustracja na bluzie zacznie się łuszczyć i odpadać. Mimo to, dobrze mieć na uwadze raczej jaśniejsze materiały, zalecane przy wyborze nadruku. Dzięki temu obraz będzie wyraźniejszy i nieprzygaszony zakłócającą go barwą.

W przyjaźni z naturą

Po latach zaniedbań środowiska próbujemy naprawić szkody i skupić się na rozwiązaniach ekologicznych i nieszkodliwych dla flory i fauny. Ani zwierzęta, ani rośliny czy gleba nie odczują skutków ubocznych z pozyskiwania materiałów drogą druku sublimacyjnego. Wszystko przebiega z zachowaniem ścisłych zasad ekologicznych i nie grozi skażeniem, ani tym, że po tysiącach lat, produkt będzie zalegał i zatruwał otoczenie. Spodenki czy szaliki pozyskane sposobem sublimacja druk, można nosić bez strachu, że ktoś przez nie kiedyś ucierpi.