Jak wybrać szkolenie z oceny pracownika?

Szkolenie z oceny pracownika – to jedno z bardzo ważnych szkoleń, które mogą przynieś bardzo wiele korzyści naszej firmie. Jednakże chcąc znaleźć takie szkolenie z oceny pracownika, szybko odkryjemy, że oferta jest bardzo duża. Które szkolenie jest naprawdę dobre? Po czym je rozpoznać?

Korzyści z dobrej oceny pracownika

Na wstępie warto jednak powiedzieć kilka słów o tym, dlaczego właściwa ocena pracowników jest tak ważna dla firmy. Otóż niestety niewiele osób potrafi dobrze przeprowadzić taką ocenę. Skupiamy się na zbyt wielu cechach, zapominamy o naturalnych talentach pracowników, a nasza ocena jest zbyt krytyczna i mało motywująca.

Tymczasem dobrze wykonana ocena pracowników powinna nam pomóc przede wszystkim ustalić, czy na pewno każdy pracownik pełni funkcję, do której jest najbardziej właściwą osobą. Ponadto taka ocena ma za zadanie motywować pracownika, a nie go dołować.

Właściwe szkolenie z oceny pracownika

Jak wybrać najlepsze szkolenie z oceny pracownika? Przede wszystkim trzeba spojrzeć na kompetencje osób je prowadzących. A zatem dowiedzmy się, czy posiadają one stosowne wykształcenie, doświadczenie, ukończone kursy. Ne idźmy na szkolenia z oceny pracowników do osób, które nigdy w firmach nie pracowały…

Ponadto warto poprosić organizatorów szkolenia o referencje – czy już jakaś znana firma oceniła ich pozytywnie? Dobrym pomysłem jest także przejrzenie komentarzy w Internecie, na forach oraz podpytanie znajomych z innych firm. Oczywiście nie jest to bardzo wiarygodne źródło informacji, część będzie podstawiona, jednak powtarzające się negatywne komentarze powinny zwrócić naszą uwagę.

Podejście do szkolenia

Na koniec jednak pamiętajmy, że nawet najlepsze na świecie szkolenie przyniesie pożądanych efektów, jeśli jego uczestnicy będą cały czas pesymistycznie nastawieni do niego. Nie ma zatem sensu iść na takie szkolenie z oceny pracowników albo wysyłać na nie podwładnych, którzy są więcej niż sceptycznie nastawieni do tego typu innowacji w firmie.

Jeżeli zaś nie jesteśmy przekonani, czy takie szkolenie da efekty, to warto wcześniej poczytać na ten temat artykuły w Internecie, w gazetach biznesowych. Można także porozmawiać z organizatorami szkolenia, tak aby spróbować się otworzyć na nowe wiadomości.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na sebastiantrzaska.pl