Poznaj standy reklamowe

Standy reklamowe to popularna forma marketingu szeroko stosowana szczególnie w miastach. Dzięki rozkładanym banerom tego typu można w łatwy sposób zareklamować swój biznes oraz zwiększyć jego rozpoznawalność i dostrzegalność w przestrzeni. Warunkiem powodzenia jest jednak czytelność i dobre rozstawienie standów reklamowych.

Standy reklamowe, przeznaczenie i funkcja

Standy reklamowe to urządzenia służące do przybliżenia produktu do konsumenta, poprzez umieszczenie wizerunku lub informacji o produkcie poza miejsce, gdzie jest sprzedawany.

Wyeksponowanie produktu bądź usługi odbywa się na niewielkiej przestrzeni małego stojącego na ziemi baneru, w zależności od konstrukcji rozwijanego na pewien czas, składanego, bądź stałego. Kluczem w przekazie takiego standu jest czytelność jego przekazu, jasność komunikatu tekstowego i obrazowego.

Standy reklamowe jednostronne – rewolucja marketingu

Nośniki reklamowe takie jak standy potrafią uczynić prawdziwą rewolucję z marketingu przedsiębiorstwa. Wyjście z produktem poza ramy firmy, sklepu czy baru pozwala łatwiej go dostrzec i zachęca do skorzystania z niego. Najlepiej działają niewielkie, dość tanie Standy reklamowe jednostronne.

Badania przeprowadzone kilka lat temu w Niemczech wskazały, iż restauracja posiadająca przed swoją siedzibą stand jednostronny informujący o daniach dnia i promocjach z czytelnym symbolem kieliszka ozdobionego winogronami podwoiła swój obrót miesięczny w porównaniu do lokalu tej samej wielkości, a o niższych cenach, pozbawionego jednak standu. To pokazuje jak wielką rolę niesie prawidłowy, czytelny nośnik reklamowy w zwiększeniu przychodów firmy.

Jakie rodzaje standów jednostronnych wyróżniamy?

Standy jednostronne oferowane są przez producentów w różnych formach i rodzajach. Podstawowym ich podziałem jest ten na standy zewnętrzne i wewnętrzne, umieszczane poza lokalem (odporne więc na opady atmosferyczne czy zachlapanie) bądź wewnątrz budynku.

Szczegółowy podział standów następuje ze względu na sposób ich rozkładania i montażu. Spotkać można więc standy składane, żaglowe i standardowe. Szczególnym wariantem standów są ścianki reklamowe, które są zdecydowanie największą i najbardziej rzucającą się w oczy odmianą standów, najczęściej są jednak ustawiane na krótki czas przy określonych wydarzeniach kulturalnych, sportowych bądź społecznych.