Kalendarze reklamowe – zalety i projekt

Kalendarze z nadrukiem to dziś dość popularna opcja, wybierana chętnie zwłaszcza przez przedstawicieli rozmaitych przedsiębiorstw. Możliwość stworzenia takiego gadżetu z dowolnie wybranym motywem, wzorem czy logo sprawia, że wzrasta szansa na wypromowanie swojej działalności, marki lub produktu.

Zalety kalendarzy reklamowych

Nie da się ukryć, ze w dzisiejszym świecie konkurencja na rynku jest ogromna i dotyczy to zdecydowanej większości branż. Każda firma stara się zatem wyróżnić jakoś na tle pozostałych, dbając o odpowiednie formy swojej promocji. Kalendarze reklamowe to właśnie jedna z tego typu opcji. Gadżety te są przede wszystkim praktyczne z uwagi na fakt, że korzysta z nich każdego dnia mnóstwo osób. Umożliwiają one robienie notatek, zapisywanie nazwisk, adresów, godzin czy dat (zarówno prywatnych, jak i służbowych), a także planowanie rozmaitych spraw. Projektowanie kalendarzy zawierających np. logotyp firmy, jej hasło przewodnie czy motto, a następnie rozdawanie ich w formie prezentów klientom lub partnerom biznesowym, zwiększa prestiż i wpływa korzystnie na znacznie lepszy odbiór danej firmy. Oczywiście kalendarze reklamowe mogą służyć z powodzeniem także samym pracownikom.

Projektowanie kalendarzy firmowych

Decydując się na kalendarze z nadrukiem trzeba najpierw określić ich formę. Do wyboru mamy na przykład wersje biurkowe, ścienne jedno- czy dwuplanszowe, a także opcje trójdzielne lub czterodzielne, w wielu rozmiarach, kształtach czy fakturach. Z kolei książkowe kalendarze reklamowe umożliwiają dodatkową opcję wykonania spersonalizowanego grawera, tłoczenia czy druku, np. z imieniem i nazwiskiem konkretnej osoby, przez co gadżet ten staje się jeszcze bardziej interesujący i może stanowić idealny prezent dla zatrudnionych osób lub ważnych kontrahentów. Istnieje oczywiście także pełna dowolność odnośnie kolorystyki, wzornictwa, motywów czy tekstów. Tu wykazać może się grafik, wykonujący projekt całości na podstawie udzielonych mu wskazówek. Unikatowy wygląd kalendarza zawieszonego na ścianach siedziby firmy z pewnością przyciągnie wzrok wielu odwiedzających ją osób. Trzeba pamiętać jednak, że równie ważna jest funkcjonalność takich przedmiotów, które przecież poza estetyką muszą być wygodne, czytelne i praktyczne, by dobrze spełniać swoją podstawową rolę.