USP marketing jako sposób na pozyskanie klienta

Działanie usp marketingu opiera się na wskazywaniu korzyści danego produktu w taki sposób, z jakiego nie korzystała jeszcze konkurencja. W związku z powyższym wymaga od osoby, która zajmuje się prowadzeniem tego typu działań niezwykłej kreatywności.

Jak dobrze przeprowadzić usp marketing?

Zacznijmy od tego, że podstawową kwestią, którą powinniśmy szeroko omówić jest portret naszego potencjalnego klienta. W takiej sytuacji, należałoby zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami.

Pierwszą z nich są ogólne informacje o danym kliencie, czyli w jakim przedziale wiekowym się znajduje, jakie posiada wykształcenie, jaki jest jego stan cywilny, czy posiada dzieci itp. Kolejno należy określić jego potrzeby oraz zastanowić się w jakim celu może korzystać z naszego produktu bądź usługi. Pamiętajmy o tym, że nie sprzedajemy klientowi samego produktu czy też usługi. Ważnym jest, abyśmy uświadomili odbiorcom w swoim przekazie, że sprzedajmy im na przykład wygodę, poczcie bezpieczeństwa, możliwość zrelaksowania się i tym podobne. Oczywiście korzyści płynące z cech danego produktu powinny ściśle nawiązywać do jego przeznaczenia.

Jak pozyskać klientów za pomocą usp marketingu?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że aby mieć możliwość zainteresowania klientów naszymi usługami, powinniśmy zwrócić ich uwagę na naszą działalność. W tym celu najlepiej sprawdzą się reklamy google. Aby reklama docierała do odpowiedniej grupy odbiorców, należy zawrzeć w niej takie słowa i frazy kluczowe, które będą odpowiednie dla naszej branży.

Jak się okazuje twórcy Google o wszystkim pomyśleli i stworzyli narzędzie, które pozwala na sprawdzanie jakie są statystyki słów kluczowych google dla podanego słowa lub frazy, którą chcielibyśmy użyć w reklamie. Jest to niezwykle pomocne, gdyż daje nam możliwość zweryfikowania jak silne jest słowo kluczowe, które wybierzemy, a tym samym czy za jego pomocą będziemy mogli dotrzeć do interesującej nas grupy potencjalnych klientów.

Pamiętajmy jednak, że statystyki słów kluczowych google pomogą nam w dotarciu do klienta, jednak to czy zainteresuje go nasza oferta jest w stu procentach uzależnione od naszej pomysłowości i kreatywności, czym niewątpliwie charakteryzuje się Unikalna Wartość Oferty, czyli omawiany usp marketing. Jeżeli samodzielnie nie jesteśmy w stanie przygotować ciekawego opisu lub hasła reklamowego, to najlepiej skorzystajmy z wiedzy specjalisty w tej dziedzinie.