Kancelaria radcowska- jaką wybrać?

Znalazłeś się na życiowym zakręcie? Ty lub któryś z Twoich bliskich potrzebuje profesjonalnej porady prawnej lub pełnomocnika do sprawy w sądzie? Kompletnie nie wiesz do kogo się zgłosić ani jak znalezć i wybrać odpowiednią kancelarię? Jeżeli tak to koniecznie zapoznaj się z tym tekstem. Serdecznie zapraszamy Cie do lektury!

Kancelaria radcowska

Zastanawiasz się czy Twój problem nadaje się do pójścia i skorzystania z pomocy i porady radcy prawnego? Przybliżymy Ci zatem zakres działalności większości kancelarii radcowskich. Zajmują się one przede wszystkim: prowadzeniem spraw przed sądami oraz organami administracyjnymi, prawem spółek, prawem cywilnym, prawem rodzinnym i opiekuńczym, prawem spadkowym, fuzjami, przejęciami, umowami, prawem administracyjnym, prawem gospodarczym, prawem autorskim, a także prawem karnym. Jeżeli, więc Twój problem mieści się w tym szerokim spisie dziedzin prawa, to pójście po pomoc do radcy prawnego jest jak najbardziej słuszne i wskazane.

Do jakiej kancelarii radcowskiej się udać?

Obecnie na polskim rynku działa naprawdę ogromna ilość kancelarii radcowskich, przez co wybór tej, która poprowadzi akurat naszą sprawę jest bardzo ciężka. Przy wyborze najpierw polecamy kierować się opiniami oraz rekomendacjami znajomych i rodzin, jeżeli jednak nikt z nich nie korzystał nigdy z podobnych usług, to musimy poradzić sobie w inny sposób. Najlepiej będzie wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: kancelaria radcowska oraz dopisać miasto, w którym chcemy skorzystać z tego typu usługi. Z pewnością radzimy przeczytać wszelkie recenzje oraz opinie szczególnie byłych i obecnych klientów danej kancelarii. Decydując się na skorzystanie z jej usług warto mieć pewność, że posiada ona dobrą renomę oraz, że jest oficjalnie wpisana do rejestru legalnych kancelarii, w przeciwnym razie możemy nabić się na oszustów, którzy udają, że świadczą usługi prawne.

Ile kosztuje usługa w kancelarii radcowskiej?

Ceny są naprawdę bardzo mocno zróżnicowane, zależy to od tego z jaką sprawą przychodzimy, do jakiej kancelarii oraz od tego w jakim mieście się znajdujemy. Szacunkowy koszt pojedynczej porady prawnej w kancelarii to około 200 złotych, za poprowadzenie sprawy rozwodowej prawnicy pobierają nawet do 3 tysięcy złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant