Zastosowanie opakowań jednorazowych

Z opakowaniami jednorazowymi spotykamy się na co dzień. Śmietanę, serki, jogurty kupujemy w plastikowych kubeczkach. Sałatki, miękkie owoce w pudelkach zamykanych lub styropianowych pojemnikach. To tylko kilka przykładów.

Zastosowanie opakowań jednorazowych

Opakowania jednorazowe największe zastosowanie mają w gastronomii oraz przemyśle spożywczym. W tym ostatnim stosowane są przede wszystkim opakowania plastikowe na nabiały i gotowe dania.

W znacznie większym zakresie opakowania jednorazowe wykorzystywane są w gastronomii. Plastikowe pojemniki są tutaj w mniejszości. Znacznie częściej wykorzystywane są opakowania jednorazowe wykonane z innych materiałów, bardziej ekologicznych. To reakcja na zanieczyszczenie środowiska i walkę o jego ochronę. Najczęściej w gastronomii opakowania produkowane są z:

– kartonu,
– styropianu,
– papieru,
– drewna,
– bambusu.

Wszystkie są biodegradowalne i nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Jednak największą ich zaletą jest fakt, że nie wchodzą w reakcję z żywnością, co sprawia, że są całkowicie bezpieczne.

Obecnie każda hurtownia opakowań jednorazowych ma w swojej ofercie opakowania bezpieczne dla środowiska.

Jednorazowe kubki, talerzyki to bardzo dobre rozwiązanie podczas rożnego rodzaju ewentów, konferencji, pikników lub innych imprez o charakterze masowym.

Naczynia jednorazowe mają zastosowanie także w gospodarstwach domowych. Szczególnie przydatne są podczas imprez dla dzieci lub grilla dla znajomych. Dzięki nim można uniknąć kłopotliwego zmywania.

Gdzie można kupić opakowania jednorazowe?

Podstawowe opakowania i naczynia jednorazowe można kupić w większych sklepach spożywczych oraz dużych marketach budowlanych. Jednak ich cena nie jest atrakcyjna, a wybór bardzo ograniczony.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest hurtownia opakowań. Przede wszystkim oferuje praktycznie wszystkie opakowania i naczynia w różnych wielkościach, kształtach oraz kolorach. Bardzo często można także zamówić nadruki reklamowe na opakowania. Takie rozwiązanie korzystne jest głównie dla małych i średnich firm gastronomicznych świadczących usługi na wynos. Współpracując z jedną hurtownią właściciele lokali mogą liczyć na korzystne rabaty i darmowe dostawy. W hurtowni mogą zaopatrywać się nie tylko firmy, ale także osoby prywatne pod warunkiem, że towar odbiorą osobiście.