Personalizowane kalendarze reklamowe – jak je stworzyć i gdzie kupić?

Personalizowane kalendarze reklamowe to doskonałe rozwiązanie dla każdej firmy. Możliwość lepszej rozpoznawalności firmy, czy pragmatyczne rozwiązania dla pracowników to tylko niektóre z atutów przemawiające za zakupem takiego gadżetu. Gdzie jednak można kupić tego rodzaju kalendarze i w jaki sposób je stworzyć? Okazuje się, że dla wielu osób, zwłaszcza ta ostatnia opcja jest trudnym wyzwaniem. Tymczasem jest to czynność niezwykle prosta, która nie wymaga super umiejętności. Ale o tym opowie ten artykuł.

Zaprojektuj okładkę

Podobno nie ocenia się książki po okładce, jednak w tym przypadku można zapomnieć o tym przysłowiu. Kalendarze książkowe, a zwłaszcza reklamowe muszą posiadać piękną okładkę, która przyciągać będzie uwagę i wzrok. W pierwszym kroku projektowania swojego wymarzonego kalendarza należy więc wybrać format, a następnie konkretny wzór, proponowany przez drukarnię, czy sklep z kalendarzami.

Idealne grafiki

Kolejny istotny element, który ma wpływ na to jak ostatecznie prezentują się kalendarze reklamowe, to wybrane grafiki. Najczęściej jednak dobierane są nie konkretne graficzne propozycje, a kolor, który ma współwystępować z odgórnie zaprojektowanymi grafikami. Dzięki temu mamy okazję wpłynąć na końcowy efekt, czyli wygląd kalendarza pod kątem jego kolorystyki. Może dać naprawdę bardzo zróżnicowane rezultaty, które pozwolą na spersonalizowanie wyglądu kalendarza, zgodnie z upodobaniami, czy potrzebami. Przykładowo – sprawdzić może się np. kolorystyka, która nawiązuje do kolorów logo firmowego, co wyglądać może bardzo interesująco i charakterystycznie!Warto wybrać też uszlachetnienia na okładkę, które wpłyną na tytułową stronę i przyozdobią kalendarze książkowe w oryginalny sposób. Podobnie jak w przypadku kolorystyki, do wyboru dostaniecie kilka możliwości, z których wybierzecie najlepszą w waszej ocenie.

Elementy dodatkowe

Na koniec, choć jest to jeden z najważniejszych elementów personalizacji, należy wybrać logo lub/oraz napis, który znajdzie się na okładce terminarza. Z reguły takie kalendarze firmowe zawierają oprócz wspomnianego logo nazwę firmy, czy adres strony www. Dość częstą praktyką jest również dodanie imienia i nazwiska osoby, do której trafić ma konkretny terminarz, jeśli zamawiany jest pojedynczy kalendarz. Gdy ma to być produkcja zbiorowa, wówczas ten element jest pomijany.