Punkt kurierski w kwiaciarni

Na naszym rynku jest wiele kwiaciarni. Osoby prowadzące tego typu biznes przyznają, że w pewnych częściach roku jest duży popyt na kwiaty, natomiast w innych nie ma zbyt wielu klientów. Dlatego dobrym pomysłem jest to, by stworzyć w swoim lokalu punkt kurierski. Jak to zrobić?

Firma kurierska franczyza – czy to coś dla kwiaciarza?

Wydawać by się mogło, że kwiaciarnia ma niewiele wspólnego z punktem pocztowo kurierskim, jednakże te dwa biznesy można łatwo połączyć, bez dodatkowych kosztów i wykonywać swoje nowe obowiązki między obsługiwaniem klientów, którzy chcą kupić kwiaty. Jeżeli kwiaciarnia ma dodatkowe wolne pomieszczenie lub da się wygospodarować pewną przestrzeń, to stworzenie punktu kurierskiego jest możliwe.

Można nawet powiedzieć, że osoby, które będą przychodzić,by nadać paczkę, chętnie wstąpią właśnie do kwiaciarni ze względu na piękny zapach, który w niej panuje. Nie ma znaczenie rodzaj prowadzonej działalności, ale trochę wolnego czasu, miejsca i możliwość obsługiwania dodatkowych klientów.

Punkt pocztowo kurierski – jak zacząć?

Należy się skontaktować z firmą, która proponuje otwarcie punktu kurierskiego we własnym lokalu. Taka współpraca franczyzowa z firmą kurierską opiera się na zasadach współpracy, która obu stronom przynosi korzyści.Jeżeli w kwiaciarni nie ma komputera, potrzeby będzie taki sprzęt, na przykład nieduży laptop, który zajmuje mało miejsca.

W komputerze zostanie uruchomiony program, pozwalający w łatwy, sprawny i intuicyjny sposób prowadzić punkt pocztowo kurierski. Pogram wyliczy opłaty za paczki o poszczególnych gabarytach. Zadaniem osoby, która prowadzi taką działalność będzie jedynie przyjęcie paczki i opłaty za jej wysłanie.

Firma kurierska franczyza – czy to się opłaca?

Osoby, które już prowadzą jakąś działalność i mają lokal, nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z podjęciem współpracy z firmą kurierską. W momencie, kiedy punkt kurierski zacznie zarabiać, czyli od nadania pierwszej paczki, osoba prowadząca na przykład kwiaciarnię, będzie się niejako dzielić zyskiem z franczyzodawcą.

Należy do współpracy wybrać firmę, która nie będzie w żaden sposób narzucać ilości wysłanych paczek czy wyrabiania jakichś miesięcznych targetów.