Kubki papierowe, plastikowe czy styropianowe?

Jednorazowe kubki do napojów są niezbędne we wszystkich lokalach gastronomicznych przez cały rok. W lecie służą głównie do podawania zimnych, orzeźwiających napojów, natomiast w okresie jesienno-zimowym serwuje się w nich zazwyczaj napoje gorące. Jakie są rodzaje kubków jednorazowych i które sprawdzają się najlepiej?

Jakie kubki jednorazowe wybrać?

Szukając odpowiednich kubków jednorazowych do kawiarni czy restauracji, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich pojemność oraz materiał, z którego zostały wykonane. W przypadku większości lokali gastronomicznych warto zaopatrzyć się zarówno w mniejsze, jak i większe kubki, co pozwoli na estetyczne serwowanie klientom espresso, tradycyjnej białej kawy czy dużej herbaty z dodatkami.

Trzeba również pamiętać o tym, że kubek jednorazowy do kawy, herbaty czy innych gorących napojów powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, który będzie zapewniał komfort klientom. W przypadku napoi gorących najlepiej sprawdzają się Kubki papierowe lub styropianowe, które oprócz stabilności zapewniają również całkiem dobrą izolację termiczną.

Kubki papierowe, plastikowe czy styropianowe?

Jeszcze kilka lat temu najczęściej można było spotkać kubki do kawy na wynos wykonane z cienkiego plastiku. Jednak jak wiadomo były one mało wygodne, dlatego z powodzeniem zaczęły je zastępować nieco grubsze i sztywniejsze kubki papierowe lub styropianowe.

Nie oznacza to jednak, że z kubków plastikowych należy całkowicie zrezygnować. Obecnie jednak najczęściej wykorzystuje się je w kawiarniach do serwowania napojów zimnych. Kubki plastikowe są również często spotykane w trakcie zorganizowanych imprez plenerowych oraz na większych przyjęciach domowych.

Kubki do kawy na wynos z nadrukiem

Kubek jednorazowy do kawy powinien być przede wszystkim wygodny i bezpieczny dla klientów. Nie należy jednak zapominać o jego estetycznym wyglądzie.

Przy zamawianiu kubków jednorazowych warto zawrócić uwagę również na ich wygląd. Wiadomo przecież, że z ładnego kubka każdy napój smakuje lepiej. Z tego względu niektórzy producenci oferują kubki papierowe ozdobione atrakcyjnymi grafikami, a często przewidują także możliwość nadrukowania na nich logo kawiarni czy restauracji.