Jak wybrać wykładzinę do galerii lub sklepu?

W galeriach handlowych i sklepach codziennie przewijają się setki osób, a więc należy zadbać w szczególny sposób o podłogę. Najlepszym wyborem są wykładziny, które muszą jednak mieć odpowiednie parametry, aby chroniły i zabezpieczały podłogę. Jak wybrać taką wykładzinę?

Wykładziny do galerii – cechy

Przede wszystkim w obiektach handlowych, do których przychodzą ludzie przez cały rok, muszą znaleźć się wykładziny, które zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Nie może to być przypadkowa wykładzina, gdyż po roku będzie wyglądać źle i trzeba będzie na nowo robić remont.

Wykładzina do galerii powinna wygłuszać kroki, a także być antypoślizgowa. Do wyboru są różnego rodzaju produkty, które doskonale nadają się do tego typu obiektów. Należy sprawdzić dodatkowo, czy taką wykładzinę można czyścić mechanicznie przy użyciu silnych detergentów i czy jest odporna na ścieranie.

Rodzaje wykładzin do obiektów handlowych

Wśród najbardziej popularnych wykładzin sklepowych znajdują się wykładziny elastyczne. Dostępne są one w wielu ciekawych kolorach i wzorach i świetnie wpisują się w każdy rodzaj sklepu. Świetnym rozwiązaniem są Wykładziny do galerii kauczukowe, które dodatkowo można zamówić z logo firmy lub innym napisem, który zachęci klienta do wejścia do sklepu.

Jednym z bardziej praktycznych materiałów jest linoleum, które jest najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem spośród wszystkich proponowanych. Nie wolno mylić linoleum z elastyczną wykładziną czy PVC. Jedynie łączy je wszystkie funkcja i przeznaczenie. Linoleum doskonale zabezpiecza podłogę i można z łatwością je wyczyścić.

Jak wybrać wykładzinę do obiektu handlowego?

Wykładzina do galerii czy sklepu powinna pasować do wystroju i nadawać charakteru wnętrzu. Warto zatem wybrać kolor, który współgra z branżą lub barwami znajdującymi się w logo marki.

Najlepszym rozwiązaniem są jasne kolory, które można przełamać ciemniejszymi wstawkami. Ciekawie prezentuje się wykładzina imitująca drewno lub panele, a także płytki ceramiczne.