Jak bezpiecznie transportować piwo w szklanych butelkach?

Piwo jak powszechnie wiadomo sprzedawane jest nie tylko w puszkach, ale również w szklanych butelkach, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia podczas magazynowania i transportu. Szkło jest dość kruchym materiałem i przy nieodpowiednim transportowaniu niestety może ulec rozbiciu. W Polsce nie brakuje wielbicieli picia piwa z butelek szklanych, dlatego też warto postawić na solidne skrzynki na piwo, które zapewnią bezpieczny i komfortowy transport.

Nie tylko bezpieczeństwo

Plastikowa skrzynka na piwo nie tylko znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa w trakcie transportu, ale również może pochwalić się rewelacyjnymi walorami estetycznymi. W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda przede wszystkim na spersonalizowane skrzynki na butelki, które są doskonałym nośnikiem reklamy. Skrzynki mogą występować w kolorach, które są charakterystyczne dla danego producenta piwa. Niektóre skrzynki mogą zawierać nawet logo albo popularne slogany reklamowe. Piwo z estetycznym opakowaniem bardzo często wystawiane jest w sklepie, dlatego też może zachęcić do zakupu.

Jakie kraty na piwo wybrać?

Popularne skrzynki na butelki umożliwiają bezproblemowe załadowanie od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu butelek. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie kraty na 12 lub 30 piw. Wybór konkretnych skrzyń w dużej mierze zależy od kształtu butelek po piwie. Na rynku dostępne są węższe i wyższe butelki, dlatego też warto dopasować do nich odpowiednie skrzynie plastikowe. Na szczęście większość producentów korzysta z identycznych butelek, dzięki czemu skrzynki są dość uniwersalne i pasować będą do większości browarów.

Dlaczego lepiej postawić na piwo butelkowane?

Przez bardzo wielu smakoszy piwa to właśnie piwo butelkowane uważane jest za najsmaczniejsze. Butelki są także najlepszym wyborem dla tych osób, które zwracają uwagę na walory ekologiczne. Do wyprodukowania butelki potrzeba zdecydowanie mniej energii, niż do wyprodukowania puszki aluminiowej. Nie można zapominać także i o tym, że butelki szklane można użyć wielokrotnie. Sklepy bardzo często skupują butelki i przechowują je w skrzyniach na piwo.

Jak rozpoznać porządne skrzynki na piwo?

Na rynku jest bardzo wiele skrzynek na piwo, dlatego też znalezienie tych najlepszych nie jest prostym zadaniem. Jakość skrzynek można określić popularną metodą „na oko”. Wysokiej jakości plastikowa skrzynka na piwo produkowana z oryginalnego granulatu posiada nieco jaśniejsze barwy. Skrzynki wytworzone z regranulatu są znacznie ciemniejsze.