Do czego wykorzystuje się folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa produkowana jest ze sprężystego, plastikowego materiału, który posiada niewielkie, wypełnione powietrzem pęcherzyki powietrza, rozmieszczone na całej powierzchni w odstępach, które są regularne. Wynaleziona została pod koniec lat 50 poprzedniego wieku. Początkowo materiał ten miał zapewniać ochronę pakowanym przedmiotom z kruchych materiałów, takich jak szkło, przed wstrząsami i zniszczeniem. Obecnie przeznaczenie folii bąbelkowej jest wielorakie.

Do czego wykorzystuje się folię bąbelkową?

Produkcja folii bąbelkowej zapewnia doskonały materiał nie tylko do pakowania. Materiał ten, jakim jest folia bąbelkowa producent zachwala jako doskonały materiał, który można użyć do izolacji termicznej.

Doskonale zabezpiecza posiłki przygotowywane na wynos, przy czym również doskonale sprawdza jako ochrona przed nadmiernym nagrzaniem.Producent folii bąbelkowej poleca również ten materiał jako izolację nieszczelnych okien i drzwi. Wszystkie szczeliny wypełnione tym materiałem nie wpuszczą do domu zimna.Produkcja folii bąbelkowej jest wykorzystywana również w ogrodnictwie jako izolator termiczny. Folia zabezpiecza rośliny przed najgorszym mrozem.Folię można podłożyć pod materac jeśli przyjdzie nocować kempingu. W czasie mroźnej zimy folie można położyć na szyby w aucie, a problem skrobania ich z rana znika. Doskonale sprawdza się jako podkładka pod kolana, kiedy musimy wykonywać różne prace w pozycji klęczącej.Producent folii bąbelkowej zapewnia o właściwościach odstresowujących tego materiału. Pstrykanie czy strzelanie z folii to świetny sposób na zrelaksowanie się i pozbycie stresu

Historia powstania folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa została wynaleziona pod koniec lat 5o ubiegłego wieku przez dwóch inżynierów. Zaprojektowali trójwymiarowa tapetę, na podstawie której powstała folia.

Rodzaje folii bąbelkowej

Materiał jakim jest folia bąbelkowa producent wytwarza w różnych rozmiarach i grubościach. Ich różnorodność związana jest z wielkością przedmiotów jakie ma się zapakować, oraz od wielkości obiektów, które mają być chronione. Folia bąbelkowa występuje w czterech grubościach. Formaty w jakim występuje są różne w zależności od potrzeb. Powszechnie znane są również koperty z folią bąbelkową w środku.

Gdzie kupić folię bąbelkową?

Folię bąbelkowa w różnych wariantach kupić można zarówno w sklepach stacjonarnych, które sprzedają opakowania wszelkiego rodzaju, jak i online.