Czym charakteryzują się pojemniki Euro?

Magazynowe pojemniki Euro są w dzisiejszych czasach jednymi z najpopularniejszych pojemników plastikowych, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Każdy, kto pracuje w branży transportowej lub przemyśle, powinien postawić na porządne pojemniki, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie.

Co warto wiedzieć?

Oryginalne pojemniki euro jak sama nazwa wskazuje mają wymiary, które odpowiadają tzw. formatowi euro. Podstawa palet może mieć 120 x 80 cm albo 120 x 100 cm. Dzięki standaryzacji rozmiarówki nie ma problemu z dopasowaniem poszczególnych pojemników.

Nawet jeżeli zmiesza się kilka palet plastikowych Euro, to zawsze uzyska się standardowe wymiary palet. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w magazynie albo w autach dostawczych.

Dlaczego warto?

Pojemnik plastikowy Euro jest bardzo lekki i może pochwalić się dużą stabilnością. Konstrukcje pojemników wyposażone są w specjalne wzmocnienia, dzięki czemu są w stanie poradzić sobie nawet z ładunkami o dość dużym ciężarze.

Górne krawędzie pojemników Euro i poszczególne podstawy zaprojektowane zostały w taki sposób, aby można je było układać stabilnie i bezpiecznie. Ustawiać może oczywiście nie tylko pełne, ale również i puste pojemniki.

Niezawodne pojemniki z pokrywą?

W wielu branżach wykorzystuje się nie tylko pojemniki puste, ale również pojemniki ze specjalnymi pokrywami zawiasowymi. Pojemnik plastikowy tego typu doskonale chroni przewożony ładunek nie tylko przed kurzem i urazami mechanicznymi, ale również przed wodą i promieniowaniem UV. Dzięki solidnej i wytrzymałej pokrywie plastikowej nie ma ryzyka wypadnięcia przewożonego ładunku.

Oryginalny pojemnik Euro bez żadnego większego problemu może być wykorzystany nawet w przemyśle żywności. Pojemniki posiadają bardzo gładkie ściany, dlatego też są łatwe w utrzymaniu czystości. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które w pierwszej kolejności zwracają uwagę na higieniczność.

Pojemniki Euro można oczywiście układać w stosy, dlatego też są bardzo praktyczne. Godne polecenia są modele z ergonomicznymi uchwytami, które znacząco ułatwiają transport. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że pojemnik plastikowy Euro zaprojektowany został w taki sposób, aby można go było bez żadnego większego problemu wykorzystać w systemach przenośnikowych.