Czy kalendarz to dobry pomysł na gadżet reklamowy?

W dzisiejszym marketingu poszukuje się ciągle nowych kanałów przekazu i sposobów na dotarcie do klienta. Szczególnie mocno eksploatowany jest tu temat gadżetów reklamowych. Do tej pory przetestowano już prawie wszystko, a więc trudno wymyślić coś naprawdę oryginalnego. Świetnym pomysłem na taki gadżet jest kalendarz biurkowy.

Kalendarz na biurko jako gadżet reklamowy

Kalendarze biurkowe jako gadżet reklamowy mają bardzo duży potencjał. Wiąże się to przede wszystkim z ich wszechstronnością. Obecnie prawie wszyscy mają jakąś pracę, albo poświęcają czas nauce. Nawet jeśli tak nie jest, to każdy poświęca swój czas na jakieś ważne życiowo zajęcia. Kalendarz ustawiony na biurku (albo gdziekolwiek indziej) potencjalnie przydać może się każdemu.

Zastosowanie kalendarzy biurkowych jako gadżetów reklamowych jest też po prostu bardzo łatwe. Mogą być one wykonane na różne sposoby – tanie, albo drogie, eleganckie i całkiem zwyczajne. W praktyce kalendarz taki może stać się uniwersalnym gadżetem.

Najważniejsze zalety kalendarza reklamowego

Pierwszą z głównych zalet kalendarzy biurkowych jako gadżetów reklamowych jest ich przydatność. Klienci lubią, kiedy gadżety są praktyczne. Przedmioty nieużyteczne prędzej czy później lądują w kącie, a naprawdę używa się tylko tego, co do czegokolwiek się przydaje. Wybór kalendarze sprawia, że klienci na pewno będą takiego gadżetu używać na co dzień, a zatem również ciągle mieć przed oczami reklamę firmy.

Drugą ważną zaletą takiego rozwiązania jest to, że kalendarze biurkowe dają bardzo dużo miejsca na reklamę. Oczywiście nie powinno się tu przesadzić. Najlepiej jeżeli reklama zrobiona jest w taki sposób, że sama w sobie jest prawdziwą ozdobą, na którą klient będzie patrzył chętnie.

Czy to dobry pomysł jako gadżet dla każdego klienta?

Zasadniczo gadżety reklamowe dzieli się na kilka kategorii, które zależne są od tego, dla jakich klientów dany gadżet jest przeznaczony. Najtańsze przedmioty rozdaje się zazwyczaj klientom którzy nie przynoszą wielkiego zysku. Firmy sprzedające droższy, czy bardziej elegancki produkt inwestują w bardziej wartościowe gadżety. Co jednak z firmami, które potrzebują czegoś dla naprawdę ważnych kontrahentów?

Okazuje się, że kalendarz może się tu sprawdzić wspaniale. Warto jednak postarać się, by dobrze go przygotować. Niezłym pomysłem jest tu zatrudnienie znanego projektanta i artysty, który przygotuje najlepsze grafiki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.