Współpraca z firmą kurierską

Na pewno każdy z nas w swoim życiu nadał jakąś paczkę kurierską, a już z pewnością takową odebrał. Jeśli nadajemy wysyłki kurierskie tylko okazjonalnie, zapewne nie zastanawiamy się zbytnio nad wyborem firmy przewozowej. Natomiast im większa ilość nadawanych paczek, tym większe ma to dla nas znaczenie. Zastanówmy się, w jaki sposób możemy współpracować z firmą kurierską.

Najtańsza paczka

Dla wielu, szczególnie początkujących przedsiębiorców to właśnie kryterium ceny będzie najważniejsze, przynajmniej na początku. W końcu jest to jedno z wielu miejsc, gdzie możemy zmniejszyć nasze koszty, a tym samym zmaksymalizować zysk.

Jeśli nadajemy wiele paczek miesięcznie i możemy zadeklarować minimalną ich ilość warto negocjować z firmami kurierskimi. Aby to zrobić, warto zrobić rozeznanie na rynku, by wiedzieć, jakie są stawki. Wtedy gdy firma A zaproponuje nam konkretną kwotę za jedną przesyłkę, możemy się do niej odwołać podejmując rozmowy z firmą B.

Warto zwrócić również uwagę na to, że paczki kurierskie i ich cena zależy również od wagi i rozmiaru paczek, a także ich zawartości. Jeśli potrzebujemy dodatkowej ochrony zawartości przesyłek kurierskich, za taką opcję na pewno trzeba będzie zapłacić więcej.

Paczki kurierskie – jakość firmy kurierskiej

Analizując rynek wysyłek kurierskich z całą pewnością można stwierdzić, że ich jakość systematycznie spada. Jest to widoczne zarówno ze strony osób nadających paczki, czyli głównie sklepów internetowych, jak również konsumentów, czyli odbiorców przesyłek kurierskich. Jest to spowodowane ciągłym wzrostem wolumenu wysyłanych paczek i brakami zasobów ludzkich, by ten wolumen obsłużyć.

Największy wpływ na jakość świadczonych usług mają kurierzy. To od nich zależy, czy klient będzie zadowolony. Warto więc regularnie badać poziom zadowolenia naszych konsumentów.

Jednym z parametrów świadczących o jakości firmy kurierskiej jest ilość zwrotów i reklamacji. Może być wiele przyczyn nie odebrania wysyłki kurierskie przez konsumenta, ale wiele z nich leży po stronie kuriera – na przykład otwarte lub uszkodzone opakowanie. Jeśli jesteśmy pewni co do błędów czy zaniedbań ze strony firmy kurierskiej, nie wahajmy się złożyć reklamacji.

Okazuje się, że często najtańsza paczka wcale nie jest najlepszym wyborem, jeśli weźmiemy pod uwagę długofalową współpracę z firmą kurierską.