Jaki rodzaj druku wybrać na gadżety reklamowe?

Prowadząc agencję reklamową warto wzbogacić swoją ofertę również o druk sublimacyjny. Dzięki zaawansowanej technologii specjalnych urządzeń do tego celu, można uzyskać dobry efekt wizualny na rozmaitych nośnikach, na których nadruk byłby niemożliwy przy pomocy drukarek obsługujących papier.

Dlaczego drukowanie na gadżetach jest tak skomplikowane?

Jak łatwo się domyślić, w technice jaką jest sublimacja druk nie może być wykonywany na zwyczajnej drukarce, którą wielu z nas posiada w domach. Dlatego też do wykonywania druku na konkretnych nośnikach, takich jak kubki, długopisy czy smycze reklamowe, stosuje się specjalne drukarki, które umożliwiają precyzyjne nanoszenie grafiki na te nośniki. Tego rodzaju reklamy nie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w domu. Wymaga ona specjalnie przygotowanego do tego projektu graficznego, odpowiednich gadżetów reklamowych do zadrukowania, a także właściwych narzędzi. Chcąc wykonać druk sublimacyjny na gadżetach reklamowych najlepiej wybrać się do profesjonalnej agencji reklamowej posiadającej drukarki, które go umożliwiają.

Jak robi się nadruk sublimacyjny?

W celu wykonania nadruku techniką jaką jest sublimacja druk musi zostać odpowiednio zaprojektowany graficznie. Następnie na papierze transferowym wykonuje się za pomocą specjalnego atramentu nadruk, który nanoszony jest później na właściwy nośnik. Wykorzystuje się do tego celu odpowiednio wysokie ciśnienie oraz temperaturę, w ściśle określonej jednostce czasu. W zależności od tworzywa, na którym nadruk ma zostać wykonany, stosuje się różne jednostki ciśnienia, temperatury oraz czasu. Stosując się do wytycznych wymaganych przez drukarki sublimacyjne, można osiągnąć świetny efekt wysycenia właściwymi kolorami, precyzyjne krawędzie wydruku oraz jego dużą trwałość. Obecnie wielu przedsiębiorców inwestuje w gadżety reklamowe, które pomagają skutecznie promować markę w świadomości klientów. Rozdawane przy różnych okazjach kubki, smycze czy koszulki reklamowe wspaniale nadają się do tworzenia wokół marki aury profesjonalizmu i jakości. Poprzez gadżety reklamowe, w których najczęściej wykorzystuje się właśnie tę metodę druku, można wspaniale zaistnieć w świadomości klienta i zdobyć nowych odbiorców.