Jak działa AdWords Express?

Google AdWords umożliwia docieranie z ofertą do większego grona odbiorców. Wystarczy, że użytkownik wyszukiwarki wpisze odpowiednią frazę kluczową, a wyświetli mu się reklama dotycząca wyszukiwanych haseł. Aby działanie reklam w Google było skuteczniejsze, warto skorzystać z usługi AdWords Express.

AdWord Express wsparciem dla reklamodawców

Zarządzanie reklamami AdWords wymaga sporego zaangażowania, jednak dzięki Google adwords express staje się ono o wiele łatwiejsze. Usługa pozwala zareklamować firmę w sposób błyskawiczny. W kilka minut pisze się reklamę, określa się jej budżet oraz dobiera się słowa kluczowe powiązane z branżą, usługą lub produktem. Po wstępnej konfiguracji AdWords Express automatycznie zarządza reklamami, co stanowi ogromne wsparcie dla reklamodawców. Jest to udogodnienie, które doceniają przede wszystkim osoby samodzielnie zarządzające firmą lub stawiające pierwsze kroki w reklamie internetowej.

Google AdWords Express sprawia, że reklama wyświetla się nad wynikami wyszukiwania. Jest widoczna jako pierwsza, dlatego użytkownicy Google częściej w nią klikają. Co ważne, za reklamę płaci się tylko, gdy jej odbiorca zdecyduje się na kliknięcie w link.

Duże korzyści, szerokie możliwości

Reklamowanie się za pomocą AdWord Express jest łatwe i szybkie, gdyż platforma jest w pełni zautomatyzowana. W każdej chwili można dokonać zmian w reklamie lub ją anulować, a także skorzystać z możliwości wyświetlania reklamy wraz z danymi kontaktowymi bezpośrednio na mapie Google. Dzięki takiemu rozwiązaniu, o firmie dowiaduje się jeszcze więcej użytkowników wyszukiwarki, a marka staje się bardziej rozpoznawalna na lokalnym rynku.

Za pomocą Google AdWords Express dociera się zarówno do użytkowników korzystających z komputerów stacjonarnych, jak i do osób, które korzystają z urządzeń mobilnych. Skuteczność reklam sprawdza się w panelu informacyjnym, dzięki któremu ma się możliwość śledzenia zmian efektywności kampanii, na przykład po przeprowadzeniu edycji reklamy.

W AdWords Express można reklamować firmy z każdej branży, zajmujące się zarówno działalnością usługową, jak i sprzedażą towarów. Jest to narzędzie, z którego mogą skorzystać nawet zakłady pogrzebowe lub niszowe sklepy, docierając do osób zainteresowanych ich ofertą.