Długi, których można się pozbyć

Wszechobecny dostęp do kredytów w bankach oraz instytucjach udzielających szybkich pożyczek sprawia, że wiele osób wpada w dość poważne długi. Spłata rat może się czasem okazać nie wykonalna, kiedy dana osoba straci pracę lub pogorszy się jej stan zdrowia. Sytuacja gospodarcza również jest dynamiczna, a to wpływa czasem na pogorszenie warunków życiowych.

Jakie są możliwości?

Osoby borykające się z długami, często nie wiedzą, jak mogą sobie pomóc. Próbują brać kolejne pożyczki w instytucjach o podejrzanej renomie, oraz bardzo wysokim oprocentowaniu, a to wiąże się niestety z kolejnymi zobowiązaniami. Nie jest to więc odpowiednie rozwiązanie.

Większość dużych banków chce odzyskać swoje pieniądze, dlatego jedną z możliwości jest próba rozłożenia zobowiązań na mniejsze raty lub ich odroczenie na jakiś czas. Warto najpierw zwrócić się do banku lub skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy.

Inne opcje

Innym dostępnym rozwiązaniem, jakie może zaproponować na przykład kancelaria upadłościowa, jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Zmiany prawne z 2020 roku, wprowadziły w tym zakresie rewolucję. Prawo upadłościowe kancelaria zmieniło się dość znacznie na korzyść osób zadłużonych.

Kancelaria upadłościowa świadczy usługi zarówno dla przedsiębiorstw, jak i również osób prywatnych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Zakres ich działalności jest szeroki, świadczą pomoc na każdym etapie postępowania upadłościowego oraz po jego zakończeniu, zabezpieczając interesy klientów.

Istotne zmiany

Prawo upadłościowe kancelaria w aktualnym brzmieniu znacznie ułatwia i upraszcza zasady ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencka to po prostu umorzenie lub zredukowanie zobowiązań w przypadku wystąpienia niewypłacalności.

Oczywiście takie umorzenie może nastąpić w postępowaniu sądowym, dlatego tak istotne jest tutaj odpowiednie przygotowanie wniosku oraz posiadanie argumentów, które zostaną zaakceptowane przez sąd.

Kancelaria upadłościowa, znając realia sądowe, oraz aktualne przepisy i przesłanki do ogłoszenia upadłości, jest w stanie bardzo szybko pomóc w każdej tego typu sprawie. Warto więc korzystać z profesjonalistów w tym zakresie, aby sprawnie zakończyć temat.