Czym jest konfekcjonowanie towaru?

Dobrze i ładnie zapakowany produkt ma największy popyt. Gdy w jednym sklepie, na jednej półce znajdą się takie same towary, ale jeden z nich będzie zapakowany bardziej atrakcyjnie, to na pewno ten towar będzie miał więcej chętnych. Ludzie wciąż oceniają wszystko po okładce i dlatego chętnie skłaniają się ku towarom w ładniejszym opakowaniu.

Konfekcjonowanie

Konfekcjonowanie towaru polega na przepakowywaniu go ze zbiorczego opakowania w pojedyncze. Definicja pojęcia jest prosta, jest to nic innego jak przepakowywanie i pakowanie bez żadnych zmian fizycznych w danym produkcie. Dzięki prawidłowemu konfekcjonowaniu produkt staje się bardziej atrakcyjny, w pełni przygotowany do sprzedaży oraz lepiej wyeksponowany i ładniejszy wizualnie. Wszystko to wpływa pozytywnie na popyt danego produktu.

O co chodzi w konfekcjonowaniu towarów?

Jednak wbrew pozorom konfekcjonowanie produktów nie jest tak prostym procesem jakby się to wydawało. Jego idea owszem jest prosta, ale dodatkowo trzeba jeszcze opakowania ometkować, odpowiednio oznaczyć i czasami dodać odpowiednie gratisy, tworząc przy tym promocyjne opakowania.

Konfekcjonowanie towaru to dzisiaj cały żmudny proces w wyniku, którego otrzymuje się produkt ładnie zapakowany i gotowy do promocji, a co za tym idzie do sprzedaży.Jest to jedynie modyfikacja opakowania towaru, która idealnie wpływa na jego ekspozycję na półce sklepowej.

Kto zajmuje się konfekcjonowaniem produktów?

Konfekcjonowanie produktów zleca się specjalnym firmom zewnętrznym, które posiadają odpowiedni sprzęt do pakowania, zatrudniają określoną liczbę osób i mają do tego przeznaczone miejsce.Dzięki temu producent lub dystrybutor generuje duże oszczędności, ponieważ nie musi otwierać specjalnego działu w swojej firmie, wynajmować magazynu i kupować maszyn do pakowania. Jest to bardzo dobra opcja z tym, że należy umowę na konfekcjonowanie produktów podpisywać z firmą, która jest znana na rynku i cieszy się dobrymi opiniami.Pamiętać trzeba, że solidność w konfekcjonowaniu jest bardzo ważna i to od niej, w dużej mierze, zależy promocja i sprzedaż danego produktu.