Program Symfonia – wspomaganie handlu w firmie

Zarządzanie przedsiębiorstwami nie wygląda już tak jak dawniej. Dzisiaj praca ludzi wspomagana jest przez coraz mocniejsze komputery. Informatyka rozwija się w szybkim tempie, a razem z nią różne programy, bez których prowadzenie firmy nie byłoby możliwe. Takim programem jest np. Symfonia Sage 2.0.

Kilka słów o aplikacji Sage Symfonia

Sage Symfonia 2.0 to odpowiednio zbudowany system, kompleksowo wspomagający zarządzanie różnymi firmami, mającymi dowolny profil swej działalności. Program jest ciągle aktualizowany i oparty o rozwijaną i wydajną technologię. Dlatego zapewnia bezpieczeństwo danych. Posiada rozszerzoną funkcjonalność, a także współpracuje z serwisami NIP i VIES. Jest wygodny w użytkowaniu. Pozwala na raportowanie w formacie JPK oraz pobiera dane kontrahentów z GUS.

Trzeba nadmienić, że tworzy go kilka innych, mniejszych aplikacji, które potrafią wzajemnie ze sobą współpracować. Należą do nich: Symfonia Sage Handel, Finanse i Księgowość, Analizy Finansowe, Kadry i Płace oraz Środki Trwałe. Przyjrzyjmy się bliżej aplikacji wspierającej dział Finanse, bo jest jedną z ważniejszych. Na czym ona polega i jak działa?

Na czym polega działanie Symfonii Handel?

Program Symfonia Handel robi to, co jest jego podstawowym zadaniem. A więc wspomaga sprzedaż w przedsiębiorstwie. Jest on dostępny w dwóch wersjach: Sprzedaż (nie posiada obsługi magazynu) oraz Sprzedaż z magazynem. Świetnie nadaje się dla firm handlowych i usługowych, które rozliczają się pełną księgowością. Pozwala na bardzo elastyczne prowadzenie polityki sprzedaży (razem z systemami rabatowymi, także w różnych firmach wielooddziałowych).

Jego najważniejsze funkcje to m.in.: współpraca ze wspomnianym powyżej programem Symfonia 2.0 Finanse i Księgowość oraz wspomaganie gospodarki magazynowej. Do tego radzi sobie idealnie z pełną obsługą dokumentów handlowych, magazynowych i kasowych, a także z obsługą wszelkich transakcji gotówkowych i bezgotówkowych. Współpracuje bez problemu z kasami oraz drukarkami fiskalnymi. Umożliwia też określenie warunków sprzedaży (sposoby oraz termin płatności, ceny sprzedaży, wysokość rabatu itp.). Tworzy również zestawienia graficzne z wybranych danych oraz importuje kursy walut.