Pozycjonowanie strony zwiększa zyski firmy

Korzyści z pozycjonowania strony doceniają ci wszyscy, którzy prowadzą biznes w internecie. Nie ma znaczenia czy Internet jest wyłączną formą działalności, czy istnieje obok firmy stacjonarnej. Bez Internetu firma może liczyć tylko na okolicznych klientów. Warunkiem istnienia w sieci jest pozycjonowanie strony i wysoka pozycja w wyszukiwarce.

Czy warto pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie strony to podstawa jej istnienia w sieci. Wysoka pozycja na stronie wyszukiwarki znacząco zwiększa wejścia na stronę, a to bezpośrednio przekłada się na zyski firmy.

Przeprowadzone badania wykazały, że znakomita większość internautów wchodzi na jedną z 3 pierwszych stron. Różnica między kliknięciami w pierwszą i dziesiątą stronę w wyszukiwarce wynosi 40%, to bardzo dużo.

Zadaniem pozycjonowania jest zapewnienie stronie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce na zadaną frazę kluczową. Najtrudniejsze jest pozycjonowanie na typowe hasła wpisywane przez internautów.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że większość firm o podobnym profilu pozycjonuje stronę na podobne frazy. Warto więc pozycjonować stronę na około 20-30 fraz kluczowych, przy czym kilka z nich powinno być bardziej uszczegółowionych, np. sukienki, sukienki letnie, ale też sukienki dla puszystych, sukienki dla 50+.

Jak wzmocnić pozycjonowanie strony?

Podstawowym elementem ocenianym przez roboty Google jest treść na stronie i stronach zawierających linki do strony pozycjonowanej. Ocenę strony znacznie podnosi blog zawierający systematyczne wpisy. Nie wystarczy jeden artykuł raz na pół roku, ale 2 w ciągu miesiąca w zupełności wystarczy.

Bardzo wysoko przez algorytmy Google oceniana jest aktywność na portalach społecznościowych, przede wszystkim na Facebooku, Twitterze oraz Instagramie. To również świetna okazja do nawiązywania bezpośrednich relacji z klientami i budowy społeczności wokół marki.

Jasno z tego wynika, że dla dobrego wypozycjonowanie strony potrzebna jest duża ilość tekstów o wysokiej wartości merytorycznej przynoszących korzyści internautom. Oczywiście właściciel nie dysponuje czasem na tworzenie content marketingu, zajmuje się tym firma pozycjonująca, ona też umieszcza te teksty na odpowiednich portalach wraz z linkami do strony głównej.

Pozycjonowanie strony jest procesem długotrwałym i ciągłym, nie wystarczy raz osiągnąć wysokiej pozycji w wyszukiwarce, trzeba cały czas jej bronić, bo konkurencja również cały czas działa.