Dlaczego firma powinna wdrożyć system klasy ERP?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że system klasy ERP jest doskonałym rozwiązaniem, który będzie pozwalał planować zasoby firmy. Należy również zaznaczyć, że jest to nowoczesne narzędzie, które pozwoli odpowiednio zoptymalizować działania przedsiębiorstwa. Jakie są jego największe zalety?

Zgodność z przepisami

Ogromnym atutem systemu ERP jest fakt, że pozwala na prowadzenie firmy zgodnie z obowiązującym prawem. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w oprogramowanie znajdujące się w ofercie asortymentowej znanego producenta. Firma będzie miała dzięki temu pewność, że system będzie regularnie aktualizowany.

Ponadto profesjonalne oprogramowanie umożliwi wygenerowanie właściwego Jednolitego Pliku Kontrolnego lub sprawdzenie, czy poszczególni kontrahenci mają status czynnych podatników VAT.

Precyzyjne planowanie produkcji

Godny uwagi jest fakt, że System klasy erp ma ogromne zastosowanie w procesie przygotowania produkcji. W najprostszym możliwym ujęciu łączy istotne dane związane z przepływem materiałów z informacjami dotyczącymi zleceń produkcyjnych.

Ponadto narzędzie pozwala analizować i monitorować wszystkie procesy, które mają związek z logistyką przedsiębiorstwa.

Możliwość poprawienia relacji z klientami

Kolejnym atutem jest możliwość wymiany informacji na linii klient-firma. Należy mieć świadomość, że bardzo duża liczba rozwiązań dostępnych na rynku gwarantuje klientom dostęp do portalu, z poziomu którego możliwe jest przesyłanie zapytań dotyczących dostępności poszczególnych towarów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że informacje zgromadzone w taki sposób mogą być bardzo pomocne przy tworzeniu harmonogramów produkcji.

Ponadto system klasy ERP umożliwia wyeliminować powszechny i kłopotliwy zwyczaj polegający na składaniu zamówień przez telefon. Jak wiadomo zamówienia i tak muszą zostać wprowadzone do systemu. Klienci, którzy będą mogli szybko złożyć zamówienie, będą zainteresowani kolejnym zakupem. W rezultacie zdecydowanie wzrośnie poziom lojalności do przedsiębiorstwa.